Lia Teodora Ianto
Partajare pe Facebook MySpace

Lia Teodora Ianto's Prieteni

  • Denisa Curea-Popa
  • Vasilisia Lazăr
 

Pagina lui Lia Teodora Ianto

Activitatea Recentă

Utilizatorului Denisa Curea-Popa îi place postarea pe blog Iubind a lui Lia Teodora Ianto
Iun 18, 2024
Utilizatorului Denisa Curea-Popa îi place postarea pe blog Neagă-mă a lui Lia Teodora Ianto
Iun 18, 2024
Utilizatorului Ghiţă îi place postarea pe blog Neagă-mă a lui Lia Teodora Ianto
Sep 10, 2022
Utilizatorului Manuela Munteanu îi place postarea pe blog Neagă-mă a lui Lia Teodora Ianto
Sep 9, 2022
Postare de log efectuată de Lia Teodora Ianto

Neagă-mă

Neagă-măsă-ți fie mai ușorsă treci pestefaptul căești parte din minepentru totdeaunași dintotdeauna.Vezi mai mult
Sep 8, 2022
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Iubind a lui Lia Teodora Ianto
Aug 13, 2022
Utilizatorului Monica Pester îi place postarea pe blog Iubind a lui Lia Teodora Ianto
Aug 10, 2022
Utilizatorului Ghiţă îi place postarea pe blog Iubind a lui Lia Teodora Ianto
Aug 10, 2022
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Iubind a lui Lia Teodora Ianto
Aug 10, 2022
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubind a utilizatorului Lia Teodora Ianto
"o fulguratie frumoasa"
Aug 10, 2022
Postare de log efectuată de Lia Teodora Ianto

Iubind

Când simți că iubeștipână peste tineînchide ochiiși lasă-lpe celălalt să continuepovestea.Vezi mai mult
Aug 10, 2022
Postare de log efectuată de Lia Teodora Ianto

Singură

Când te refuzrămân singură să mă întâlnesc cu mine.Deseori fac astadin dragoste.Vezi mai mult
Iul 8, 2022
Vasilisia Lazăr a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog El m-a trimis a utilizatorului Lia Teodora Ianto
"Frumos! Și mie mi-a plăcut."
Mai 28, 2022
Utilizatorului Vasilisia Lazăr îi place postarea pe blog El m-a trimis a lui Lia Teodora Ianto
Mai 28, 2022
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog El m-a trimis a utilizatorului Lia Teodora Ianto
"frumos!"
Mai 27, 2022
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog El m-a trimis a utilizatorului Lia Teodora Ianto
"Așa cum spune și Ada, se simte pacea împânzind sufletul cititorului. "
Mai 25, 2022

Informaţii pentru profil

Ce ar trebui să ştim despre d-voastră?
scriitoare
Ce ne puteţi spune despre activitatea d-voastră? (literară, artistică etc.)
în fiecare zi sunt la început de drum
Cum doriţi să vă implicaţi? (cititor, autor, administrator, corector, traducător etc.)
autor

Lia Teodora Ianto's Blog

Neagă-mă

Postat în Septembrie 8, 2022 la 10:46am 0 Comentarii

Neagă-mă
să-ți fie mai ușor
să treci peste
faptul că
ești parte din mine
pentru totdeauna
și dintotdeauna.

Iubind

Postat în August 10, 2022 la 12:08pm 1 Adaugă un comentariu

Când simți că iubești
până peste tine
închide ochii
și lasă-l
pe celălalt să continue
povestea.

Singură

Postat în Iulie 8, 2022 la 10:21am 0 Comentarii

Când te refuz
rămân singură
să mă întâlnesc cu mine.
Deseori
fac asta
din dragoste.

El m-a trimis

Postat în Mai 24, 2022 la 8:28pm 5 Comentarii

Când sunt cu tine
îl simt pe Dumnezeu aproape
și nu mi-e frică.
Iubesc să exist
în fiecare celulă a ta
ca respirația.
Și în mintea mea se duc
războaie
dar te trăiesc
în inimă.
Viața mea
nu depinde de tine
sunt fericită
că te am alături
În toate.
Asta simt continuu.

Panou de comentarii (2 comentarii)

Pentru a putea adăuga comentarii trebuie să fii membru al ÎNSEMNE CULTURALE !

Alătură-te reţelei ÎNSEMNE CULTURALE

La 10:09am în Noiembrie 18, 2021, Ada Nemescu a spus...

 Cu bucurie! aDa

La 4:59pm on Octombrie 16, 2021, Vasilisia Lazăr i-a dăruit utilizatorului Lia Teodora Ianto un cadou...
Cadou
Bun venit!
 
 
 

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

conducere site redacție

FONDATORI

ION LAZĂR da COZA - scriitor

VASILISIA LAZĂR - poetă, membră UZPR

ADMINISTRATORI-EDITORI

SOFIA SINCĂ - prozatoare

ADA NEMESCU - poetă, artist plastic, membră UZPR

AUGUSTA COSTIN (CHRIS) - prozatoare

MIHAELA POPA - poetă

GRIG SALVAN - prozator, cantautor

BOLACHE ALEXANDRU - poet

MIHAI KATIN - poet

GABRIELA RAUCĂ - poetă, membră UZPR (redactor promovare media) 

CARMEN POPESCU - scriitoare, membră UZPR (redactor promovare media) 

ATENȚIE!

Fiecare postare trebuie făcută în spaţiile special constituite pentru genurile literar/artistice stabilite. Postarea în alte locuri decât cele stabilite de regulile site-ului, atrage eliminarea postării de către membrii administraţiei, fără atenţionarea autorului! De exemplu, un eseu postat în spațiul prozei va fi șters. Pentru cele mai frecventate genuri, reamintim locațiile unde trebuie postate. Pentru a posta:

1. POEZIE, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

2. PROZĂ, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

3. ESEU, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

4. FOTOGRAFII, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

5. VIDEOCLIPURI, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

Toate acestea le puteți accesa și din bara de sus a site-ului. Este admisă doar o postare pe zi, pentru fiecare secțiune, creație proprie. Folosirea diacriticelor este obligatorie. 

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: LAZAR VASILISIA 

(CEC Bank)

*

***

Pentru acest an, au donat:

Gabriela Raucă - 1500 lei

Burtea Corina-Elena - 200 lei

Monica Pester - 350 lei

important!

Activitatea Recentă

nicolae vaduva a contribuit cu răspunsuri la discuţia Până... și dincolo de moarte a utilizatorului nicolae vaduva
"Dilema dumneavoastră merită o mărturisire din partea mea. Fiecare comentator merită un răspuns. Așa…"
cu 2 ore în urmă
Maria Mitea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dincolo de orgoliul fericirii descoperiţi gara a utilizatorului Mihai Katin
"abia acuma am văzut mai bine, ”Cu roţi de sidef şi strigăt de oase.” - strigăt de oase…"
cu 8 ore în urmă
Maria Mitea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dincolo de orgoliul fericirii descoperiţi gara a utilizatorului Mihai Katin
"”descoperi gara, Unde mai  vine trenul  Cu roţi de sidef şi strigăt de oase.”…"
cu 8 ore în urmă
Gavrilă(David) Giorgiana Teodora a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Extatic a utilizatorului Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
"Mulțumesc!"
cu 13 ore în urmă
Mihai Katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dincolo de orgoliul fericirii descoperiţi gara a utilizatorului Mihai Katin
"uneori poezia este un antidot la avatarurile  singurătății,un grafitty  desenat pe …"
cu 15 ore în urmă
Postare de log efectuată de Mihai Katin

Dincolo de orgoliul fericirii descoperiţi gara

 În agora nici un filosofNu mai vrea portavoce,Mulţimea peroreazăSub semnul atroceAl balanţei pe…Vezi mai mult
cu 15 ore în urmă
Mihai Katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cadâna din oud a utilizatorului Mihai Ana Liliana
"ClipaNoi nu vom sti vreodata ce ne asteapta maine.Tu bucura-te astazi! Atata iti ramane.Ia cupa si…"
cu 15 ore în urmă
Mihai Katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Extatic a utilizatorului Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
"ultima parte a poemului imi  întărește convingerea ca în evoluția umana am…"
cu 15 ore în urmă
Mihai Katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Arcadele absolutului a utilizatorului Oprea Alexandra Florentina
"comentariul  postat  de Mihai Ana Liliana  este pertinent si trebuie sa il…"
cu 15 ore în urmă
Mihai Katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Fecundități a utilizatorului Maria Mitea
"este  o lirica marina  interesanta,acest spațiu pe care Eminescu  l-a  recreat…"
cu 15 ore în urmă
Ada Nemescu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Până... și dincolo de moarte a utilizatorului nicolae vaduva
"Revin. Am savurat drumul, nu destinația... ceea ce am trăit citind... dar am o dilemă - doar draga…"
cu 16 ore în urmă
Ada Nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lumini spre rădăcini a utilizatorului Ada Nemescu
"Din nou, vă sunt recunoscătoare pentru comentariile divesirsificate, pline de energie, de cuvinte…"
cu 17 ore în urmă
Postare de log efectuată de Maria Mitea

Fecundități

Vom număra iubiri de pe samitulvertebreloralbe - pânze plutitoare, în largul mării,…Vezi mai mult
cu 18 ore în urmă
Gavrilă(David) Giorgiana Teodora a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Durerea a utilizatorului Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
"Așa este. Mulțumesc!"
cu 18 ore în urmă
Gavrilă(David) Giorgiana Teodora a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Extatic a utilizatorului Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
"Mulțumesc pentru comentariu!"
cu 18 ore în urmă
Dumitru Mocanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Liniștea timpului a utilizatorului Dumitru Mocanu
"Mulțumesc, domnule Salvan, pentru apreciere!"
cu 20 ore în urmă
Utilizatorului Grig Salvan îi place postarea pe blog Extatic a lui Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
cu 21 ore în urmă
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Extatic a utilizatorului Gavrilă(David) Giorgiana Teodora
"O meditație cu accesarea altor căi către realități profunde:  „În grădina mea…"
cu 21 ore în urmă
Utilizatorului Grig Salvan îi place postarea pe blog Stelele în păr a lui Oprea Alexandra Florentina
cu 21 ore în urmă
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Stelele în păr a utilizatorului Oprea Alexandra Florentina
"Un flux abundent de metafore insolite și surprinzătoare, construind un discurs de dragoste dramatic…"
cu 21 ore în urmă

Antologiile site-ului „ÎNSEMNE CULTURALE”

„Ecouri din viitor”, 2022 AICI

Atlasul cu diezi  2017 AICI

Autograf pentru m(â)ine  2013 AICI

© 2026   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor