Discuţiile lui mara sadoveanu (72)

Discuţii începute (20) Răspunsuri Activitatea Recentă

ELECTORALĂ

- Beţivane, fă-te încoa ! Pfuui, duhneşti a rachiu ! - Dacă asta am băut, a ce vrei să miros? A flori? - Măăă! Beţivule! -Daaaaa. Deştept…

Început de mara sadoveanu

2 Iun 7, 2016
Răspunsul lui mara sadoveanu

Bulă și prostia

Nu oricine, poartă sâmbetele altora ca  Bulă. Bulă este un tipar mioritic; Bulă este Bulă şi zicând Bulă ai spus Tot.Nu vă gândiţi l…

4 Oct 10, 2014
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

STAŢIA

STAŢIA             Norii împletesc molcom căciulite albe peste acoperişuri. Fulgii se strecoară…

5 Iun 22, 2013

File din jurnalul unui om bun

Nimic nu are sens. Şi chiar dacă ar avea vreunul mă simt prea mic să-l găsesc. Rătăcesc într-o lume teribil de fertila, de aceea simt n…

8 Feb 6, 2013
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

GIUMBIXUL

Giumbixul este o specie de om  a secolului curent pe cât de complexă pe atât de comună. Când ieşi din casa este imposibil să nu dai peste…

7 Ian 19, 2013
Răspunsul lui Ionel Mony Constantin

NĂZDRAVANUL FULGILOR

La lumina slabă a lămpii cu gaz, masa de bucătărie, plină cu caiete şi cărţi, tremura. În liniştea nopţii de decembrie, se auzea doar s…

5 Ian 15, 2013
Răspunsul lui Ionel Mony Constantin

Ideal

Am zărit o stâncă  în depărtare şi am alergat spre ea cu paşii mei de animal sentimental. Dar stânca s-a îndepărtat! N-a mai rămas  d…

5 Feb 15, 2013
Răspunsul lui Gabriela Grădinariu

POVEŢE

POVEŢE         Dragul meu frate preţuieşte dragostea pe care o întâlneşti în cale.Dragul meu om nu uita nicicând cine eşti şi cui îi eşti d…

9 Oct 25, 2012
Răspunsul lui Sofia Sincă

Procesul Buclucas Calatoria

Călătoria     Luna se rotea solitară pe cerul nopţii. Lumina stelelor îndepărtate o învăluia ca într-un giulgiu a…

2 Oct 23, 2012
Răspunsul lui Corina Militaru

Satul rominesc europenizat

- E criză! Ce vrei domle, nu vezi ce criză este? Acuma trăim vremuri cumplite! Ce bine era altădată! Ascultă la mine domle, pe atunci nu er…

6 Ian 10, 2015

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog " ajută-mă să nu dispar" a utilizatorului paparuz adrian
cu 4 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog " ajută-mă să nu dispar" a utilizatorului paparuz adrian
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Ioniţă Gabriela îi place postarea pe blog schimb de inimi a lui gina zaharia
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog " ajută-mă să nu dispar" a lui paparuz adrian
cu 7 ore în urmă
Lui Ioniţă Gabriela i-a plăcut discuţia Cărunta frunză încurcată în lacrimi a lui Pop Dorina
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog Poem din Regatul fulgilor viorii a lui Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Ioniţă Gabriela a contribuit cu răspunsuri la discuţia Zebra a utilizatorului Mihaela Suciu
cu 7 ore în urmă
Lui Ioniţă Gabriela i-a plăcut discuţia Zebra a lui Mihaela Suciu
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Ioniţă Gabriela îi place postarea pe blog până la sfârșitul zărilor a lui gina zaharia
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Ioniţă Gabriela îi place postarea pe blog film a lui nicolae vaduva
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Ioniţă Gabriela îi place postarea pe blog pat de povești a lui gina zaharia
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Cântec îndepărtat a lui Tudor Cicu
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog androgeneză a lui paparuz adrian
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog După aceea a lui simona Y.
cu 10 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog " ajută-mă să nu dispar" a lui paparuz adrian
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Crucificat de poezie a lui Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Costel Zăgan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Crucificat de poezie a utilizatorului Costel Zăgan
cu 15 ore în urmă
Postare de log efectuată de gina zaharia
cu 16 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Crucificat de poezie a utilizatorului Costel Zăgan
cu 17 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor