Discuţiile lui DARIUS DECEBAL (25)

Discuţii începute (15) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Un suflet, doua imnuri" - Capitolul 14

CAPITOLUL XIV   " - Mai mare decât o dragoste nu poate fi altceva decât tot o dragoste... Mai matură și mai profundă. Mai coaptă! Ca o toam…

Început de DARIUS DECEBAL

11 Feb 27
Răspunsul lui DARIUS DECEBAL

CAPITOLUL 13 - "Demon sau înger..."- "Un suflet, doua imnuri

CAPITOLUL XIII "demon sau inger?"      Avionul rulează cu motoarele turate la maximum vibrând din toate încheieturile și îndreptându-se cu…

5 Dec 29, 2017
Răspunsul lui Nikol MerBreM

CAPITOLUL 12 - „Ninge cu flori de jur-împrejurul meu. Sau plânge Dumnezeu!” - Un suflet, doua imnuri

CAPITOLUL 12   „Ninge cu flori de jur-împrejurul meu. Sau plânge Dumnezeu!”   Stop! Un scâncet de copil... aici? Cu neputinţă! Şi totuşi…

2 Iul 24, 2017

CAPITOLUL 11 - "Ultimul onor"... "Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 11 "Ultimul onor"... Ce Dumnezeu se întâmplă? Zgomotul exploziei îmi sparge timpanele. Pentru o vreme nu mai aud şi nu mai văd…

1 Iul 21, 2017
Răspunsul lui Chris

CAPITOLUL 10 - "Naivități cu... bătaie lungă..."- "Un suflet, doua imnuri

CAPITOLUL 10      "Naivități cu... bătaie lungă..."     Ce-o fi însemnând când adormi cu imaginea unei ființe în gând și simți că totul se…

2 Iul 24, 2017

CAPITOLUL 9 - ""Când culpa devine privilegiu"..."Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 9    "Când culpa devine privilegiu"...     Ne naștem din dragoste, creștem ca niște flori gingașe îngrijite tot cu dragoste, ne m…

1 Iul 20, 2017
Răspunsul lui Chris

CAPITOLUL 8 - "Masacrul din junglă" - "Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 8    "Masacrul din junglă"     VAB-urile se scutură din toate încheieturile pe drumul îngust, de pământ, croit prin jungla deasă…

1 Iul 20, 2017
Răspunsul lui Chris

CAPITOLUL 7 - Hai, noroc... " - "Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 7     „Hai noroc, cumnate! A dracului pramatie ordinară ce ești”               Au înflorit cireșii și dealul din spatele casei râ…

2 Iul 19, 2017
Răspunsul lui Chris

CAPITOLUL 6 "Crucea mamii ei de viata" - "Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 6   „Crucea mamii ei de viață!”                 - Sunteţi gata? Totul e pregătit? În scurt timp mergem să ne primim misiunile. He…

7 Iul 18, 2017
Răspunsul lui Chris

CAPITOLUL 5 - „Suntem patru acum, patru Lupi! Şi, poate, în timp vom fi mai mulţi…” - "Un suflet, doua imnuri"

CAPITOLUL 5     „Suntem patru acum, patru Lupi! Şi, poate, în timp vom fi mai mulţi…”     Au trecut mai bine de doi ani de când mi-am luat…

3 Iul 18, 2017
Răspunsul lui Chris

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Deziluzii a lui Lidia Pervu
cu 15 minute în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog sura 6 a lui Djamal mahmoud
cu 16 minute în urmă
Costel Zăgan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Antijurnalul meu a utilizatorului Costel Zăgan
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog pe când toamna nu murise a lui Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Geneză a lui Iancu Tudor
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Antijurnalul meu a lui Costel Zăgan
cu 4 ore în urmă
Postare de log efectuată de Djamal mahmoud
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Explicaţie a lui Florica Munteanu-Cuc
cu 6 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cu sufletul în palme a utilizatorului Dolha Paul-Alexandru
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog cu sufletul în palme a lui Dolha Paul-Alexandru
cu 7 ore în urmă
Postare de log efectuată de Dolha Paul-Alexandru
cu 8 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog teatrul a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 8 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Exod a utilizatorului Iancu Tudor
cu 9 ore în urmă
Bidulescu Constantin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 9 ore în urmă
Utilizatorului Bidulescu Constantin îi place postarea pe blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a lui Gabriel Cristea
cu 9 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Antijurnalul meu a utilizatorului Costel Zăgan
cu 9 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog sura 5 a lui Djamal mahmoud
cu 15 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Sculptez stări a lui Cristian Je
cu 16 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog sura3 a utilizatorului Djamal mahmoud
cu 17 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor