Discuţiile lui Vasilisia Lazăr (da Coza) (1,861)

Discuţii care au primit răspuns (542) Răspunsuri Activitatea Recentă

"„Și eu eram vesel ca vremea cea bună și sturlubatic și copilăros ca vântul în tulbur…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 27 lui Cireşe de Mai

3 Sep 19
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Un text pozitiv, bine scris. Felicitări!"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 23 lui Salvatorul

8 Aug 24
Răspunsul lui Pop Dorina

"Tu de ce nu vi? / vii Și multe scăpări de redactare: blancuri în minus/plus, puncte…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 23 lui Vinovată de nicio vină

10 Sep 18
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Frumos! Și eu am țesut la război. La noi, în Iași, li se spunea stative. Cred că înc…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 18 lui O vacanță în... război

8 Aug 24
Răspunsul lui Pop Dorina

"bunătatea și încrederea înflorea în ochii senini / înfloreau Apucând surâzând agenda…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 18 lui Condamnare (fragment)

3 Aug 18
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"Așa e regula, dar aici e înainte de g. :)) "

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 15 lui Rotisor

17 Sep 2
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Emoționant text! Mie îmi place acest stil de scris. Nu știu, dar îmi amintește puțin…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 15 lui Desculță

5 Aug 16
Răspunsul lui Caleopi Efrem

"Mi-a plăcut mult, am lăcrimat... Fiecare avem amintirile noastre. Și morții noștri.…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 15 lui Cuie

9 Aug 16
Răspunsul lui Caleopi Efrem

"Panglică e bine, sau ai vrut să zici pamblică? Eu nu doar că m-am întristat, dar m-a…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 15 lui Rotisor

17 Sep 2
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Da... Blanc e un căluț năzdrăvan... Textul ar mai câștiga în valoare dacă ar fi îmbo…"

Vasilisia Lazăr (da Coza) a răspuns Aug 15 lui Doamne de poveste de la țară - Crina

4 Aug 15
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

DONAȚII

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII

la: RO82RZBR0000060016707555

titular cont: Lazăr Vasilisia (Raiffeisen Bank)

Donatori (nume sau pseudonim),

începând cu sept. 2019:

Mica - 260 lei

Valeria Merca - 250 lei

Tudor Cicu - 300 lei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Plutesc... a lui Gabriel Cristea
cu 1 minut în urmă
Postare de log efectuată de Gabriel Cristea
cu 1 oră în urmă
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog După o noapte albă a utilizatorului Tudor Cicu
cu 4 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lacrimile noptii a utilizatorului Cristian Je
cu 6 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Prizonier în buclă temporală a utilizatorului Cristian Je
cu 6 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mă înfior a nu ştiu cat-a oară a utilizatorului Batmindru Lucia
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Mă înfior a nu ştiu cat-a oară a lui Batmindru Lucia
cu 9 ore în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Pierduți pe o planetă albastră a utilizatorului Cristian Je
cu 9 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Zarul a lui Batmindru Lucia
cu 9 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Mireasa - în memoria lui Aleksandr Sergheevici Pușkin a lui Gabriel Cristea
cu 11 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Azimut... a utilizatorului Batmindru Lucia
cu 12 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Mireasa - în memoria lui Aleksandr Sergheevici Pușkin a lui Gabriel Cristea
cu 13 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Zarul a utilizatorului Batmindru Lucia
cu 13 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mă înfior a nu ştiu cat-a oară a utilizatorului Batmindru Lucia
cu 13 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Prizonier în buclă temporală a utilizatorului Cristian Je
cu 13 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lacrimile noptii a utilizatorului Cristian Je
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog După o noapte albă a lui Tudor Cicu
cu 13 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Azimut... a utilizatorului Batmindru Lucia
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Sub unduiri de sălcii dunărene a lui Gabriel Cristea
cu 20 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în grupul DESPRE SCRIERE ȘI SCRIITORI - DEZBATERI al utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 20 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor