Discuţiile lui Sofia Sincă (2,547)

Discuţii care au primit răspuns (1914) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Citind textele tale, cel mai bun lucru pe care-l fac, ele, textele, este că te pune…"

Sofia Sincă a răspuns Joi lui În Elada, pe urmele lui Homer... (11)

4 Joi
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Silvia îmi vine în minte romanului lui, Nicolai Ostrovski, Așa s-a călit oțelul. L-a…"

Sofia Sincă a răspuns Marţi lui Proba de foc

2 Miercuri
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"Sublim! Nu pot, să nu scot cel puțin un astfel de epitet după fiecare text citit. Fa…"

Sofia Sincă a răspuns Luni lui În Elada, pe urmele lui Homer... (10)

4 Miercuri
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Încântător! Ai câte un  text, cum e acesta, de care nu vrei să te desparți, regreți…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 24 lui În Elada, pe urmele lui Homer... (9)

4 Miercuri
Răspunsul lui Tudor Cicu

"O altă față a satului, una întunecată, de data aceasta, mai bine spus, a locuitorilo…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 23 lui Mărgele negre (de Ion Lazăr da Coza)

4 Miercuri
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Disertație, având ca temă literatura. Plecând mereu de la filosofii antici sau chiar…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 21 lui În Elada, pe urmele lui Homer... (8)

4 Marţi
Răspunsul lui Tudor Cicu

"O poveste frumoasă, dulce, chiar dulceagă pe alocuri, născută din pandemie, datorită…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 16 lui Carantină ca-n povești

4 Miercuri
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"A revenit Labirintul... Îmi face plăcere și mă gândeam unde ești și de ce nu postezi…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 16 lui Labirintul verde - X -

2 Mai 19
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Sunt încă obsedată de o lume total diferită de cea de azi. Sunt convinsă că vor exis…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 15 lui Amintirile viitorului ( proză scrisă în 2012)

14 Mai 15
Răspunsul lui Sofia Sincă

"Îmi place imaginația ta, Ana, referitoare la emoticoane... Merge mai departe decât a…"

Sofia Sincă a răspuns Mai 15 lui Amintirile viitorului ( proză scrisă în 2012)

14 Mai 15
Răspunsul lui Sofia Sincă

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Bacovia redivivus a lui Costel Zăgan
cu 7 minute în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog fotografie de arhivă a utilizatorului gina zaharia
cu 22 minute în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog fotografie de arhivă a utilizatorului gina zaharia
cu 22 minute în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Rămâne să îmi lași un semn vs „Coșmar” de Ionel Mony Constantin a lui Rădița Răpeanu
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Rămâne să îmi lași un semn vs „Coșmar” de Ionel Mony Constantin a lui Rădița Răpeanu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Coşmar a lui Ionel Mony Constantin
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Iluzie (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 2 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (44 - 46) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 2 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (41 - 43) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 2 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (38 - 40) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 2 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (37) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Dinca Valerian îi place postarea pe blog ce albă-mi sămânța de plop... a lui gabriel cristea
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Rămâne să îmi lași un semn vs „Coșmar” de Ionel Mony Constantin a lui Rădița Răpeanu
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rămâne să îmi lași un semn vs „Coșmar” de Ionel Mony Constantin a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 2 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ce albă-mi sămânța de plop... a utilizatorului gabriel cristea
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Coşmar a lui Ionel Mony Constantin
cu 3 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Coşmar a utilizatorului Ionel Mony Constantin
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Dinca Valerian îi place postarea pe blog Bacovia redivivus a lui Costel Zăgan
cu 3 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Poetul e o cuşcă ambulantă a utilizatorului Camelia Ardelean
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Dinca Valerian îi place postarea pe blog Poetul e o cuşcă ambulantă a lui Camelia Ardelean
cu 3 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor