Nicoleta Boloca
Partajare pe Facebook MySpace
  • Comentarii Publicate pe Blog
  • Discuţii
  • Evenimente
  • Grupuri
  • Fotografii
  • Albume foto
  • Fişiere video

Nicoleta Boloca's Prieteni

  • Valeria Merca
  • Vasilisia Lazăr
 

Pagina lui Nicoleta Boloca

Activitatea Recentă

Vasilisia Lazăr a lăsat un comentariu pentru Nicoleta Boloca
Mai 5, 2020
Nicoleta Boloca a lăsat un comentariu pentru Nicoleta Boloca
"Mulțumesc frumos!"
Feb 18, 2020
Lui Nicoleta Boloca i-a plăcut profilul lui Nicoleta Boloca
Feb 18, 2020
Nicoleta Boloca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rondel pentru prieteni a utilizatorului Ionel Mony Constantin
"Dumnezeu să-l odihnească în loc luminat!"
Feb 18, 2020
Utilizatorului Nicoleta Boloca îi place postarea pe blog Schaltiniena vremelnicei ispite a lui Valeria Merca
Feb 2, 2020
Nicoleta Boloca şi Vasilisia Lazăr sunt acum prieteni
Feb 2, 2020
Ioniţă Gabriela a lăsat un comentariu pentru Nicoleta Boloca
"Bine ai venit! "
Ian 30, 2020
Nicoleta Boloca şi Valeria Merca sunt acum prieteni
Ian 30, 2020
Valeria Merca a lăsat un comentariu pentru Nicoleta Boloca
"Bun venit pe Însemne Culturale!"
Ian 30, 2020
Nicoleta Boloca este acum membru al ÎNSEMNE CULTURALE
Ian 30, 2020
Utilizatorului Nicoleta Boloca îi place postarea pe blog Pasărea din tine-n mine cântă - variantă revizuită a lui gabriel cristea
Ian 30, 2020
Utilizatorului Nicoleta Boloca îi place postarea pe blog Pasărea din tine-n mine cântă - variantă revizuită a lui gabriel cristea
Ian 30, 2020
Utilizatorului Nicoleta Boloca îi place postarea pe blog Pasărea din tine-n mine cântă - variantă revizuită a lui gabriel cristea
Ian 30, 2020

Informaţii pentru profil

Ce ar trebui să ştim despre d-voastră?
Profesor istorie
Ce ne puteţi spune despre activitatea d-voastră? (literară, artistică etc.)
Scriu poezie
Cum doriţi să vă implicaţi? (cititor, autor, administrator, corector, traducător etc.)
Autor, cititor

Panou de comentarii (5 comentarii)

Pentru a putea adăuga comentarii trebuie să fii membru al ÎNSEMNE CULTURALE !

Alătură-te reţelei ÎNSEMNE CULTURALE

La 10:24pm on Decembrie 06, 2024, Ada Nemescu i-a dăruit utilizatorului Nicoleta Boloca un cadou...
Cadou
La mulți, mulți ani, minunați, inspirați!
La 9:57pm în Mai 5, 2020, Vasilisia Lazăr a spus...

La 8:40pm în Februarie 18, 2020, Nicoleta Boloca a spus...
Mulțumesc frumos!
La 7:11pm în Ianuarie 30, 2020, Ioniţă Gabriela a spus...

Bine ai venit! 

La 6:54pm în Ianuarie 30, 2020, Valeria Merca a spus...

Bun venit pe Însemne Culturale!

 
 
 

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

conducere site redacție

FONDATORI

ION LAZĂR da COZA - scriitor

VASILISIA LAZĂR - poetă, membră UZPR

ADMINISTRATORI-EDITORI

SOFIA SINCĂ - prozatoare

ADA NEMESCU - poetă, artist plastic, membră UZPR

AUGUSTA COSTIN (CHRIS) - prozatoare

MIHAELA POPA - poetă

GRIG SALVAN - prozator, cantautor

BOLACHE ALEXANDRU - poet

MIHAI KATIN - poet

GABRIELA RAUCĂ - poetă, membră UZPR (redactor promovare media) 

CARMEN POPESCU - scriitoare, membră UZPR (redactor promovare media) 

ATENȚIE!

Fiecare postare trebuie făcută în spaţiile special constituite pentru genurile literar/artistice stabilite. Postarea în alte locuri decât cele stabilite de regulile site-ului, atrage eliminarea postării de către membrii administraţiei, fără atenţionarea autorului! De exemplu, un eseu postat în spațiul prozei va fi șters. Pentru cele mai frecventate genuri, reamintim locațiile unde trebuie postate. Pentru a posta:

1. POEZIE, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

2. PROZĂ, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

3. ESEU, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

4. FOTOGRAFII, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

5. VIDEOCLIPURI, click AICI, apoi click pe ADĂUGARE!

Toate acestea le puteți accesa și din bara de sus a site-ului. Este admisă doar o postare pe zi, pentru fiecare secțiune, creație proprie. Folosirea diacriticelor este obligatorie. 

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: LAZAR VASILISIA 

(CEC Bank)

*

***

Pentru scadența din septembrie 2026 au donat:

Elena Victoria Glodean

Răduță If. Toader

Monica Pester

Florica Munteanu Cuc

Elena Agiu-Neacșu

Mihaela Popa

Rotaru Dorel

Augusta Cristina (Chris)

Chindea Maria Elena

George Eftimie

Mărginean Liliana

Valerian Dincă

Jeler Eleonora Maria

Ioniță Gabriela

Simona Dobrin

Mircea Munteanu

Petruța Niță Bocu

Cornaciu Nicoleta

important!

Activitatea Recentă

Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Vino, Cer a utilizatorului Monica Pester
"Am intalnit imagini interesante, mi-a placut in mod special ultima strofa. "
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Vino, Cer a lui Monica Pester
cu 1 oră în urmă
Crinu Sorin Leşe a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Trandafirul ca o armă la tâmpla toamnei a utilizatorului Costel Zăgan
""Trandafirul, ca o armă la tâmpla toamnei." "
cu 1 oră în urmă
Costel Zăgan şi-a partajat postarea de blog pe Facebook
cu 2 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan

Trandafirul ca o armă la tâmpla toamnei

Doamne ce s-ar întâmpla dacă aș duce un trandafirla tâmple poate ar înflori însuși crivățul iernii…Vezi mai mult
cu 2 ore în urmă
Chris a contribuit cu răspunsuri la discuţia Rătăcitorul a utilizatorului nicolae vaduva
"Mi-a placut cum ati transpus in proza aceasta legenda a Ratacitorului pentru care am cautat pe net,…"
cu 3 ore în urmă
Lui Chris i-a plăcut discuţia Rătăcitorul a lui nicolae vaduva
cu 3 ore în urmă
ELENA AGIU-NEACSU a contribuit cu răspunsuri la discuţia Interviu cu domnul George Călin -ambasador cultural la Convenția ONU-Geneva a utilizatorului Ion Nălbitoru în grupul ESEURI, INTERVIURI, JURNALISM LITERAR...
"Un interviu foarte interesan! Felitări amândurora!"
cu 18 ore în urmă
Vasilisia Lazăr a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog aniversară a utilizatorului Vasilisia Lazăr
"Dragii mei, Ada și Grig, vă mulțumesc din suflet pentru cuvintele minunate și pentru urări! Să vi…"
cu 19 ore în urmă
Lui Ioan Muntean i-a plăcut discuţia Rătăcitorul a lui nicolae vaduva
cu 19 ore în urmă
Lui Ioan Muntean i-a plăcut discuţia Oriunde aș fi pentru bune sau rele, smerit dau mărire lui Dumnezeu! - Interviu cu Vivi Viorel Pintea, Președintele UZPR, Filiala „Pan M. Vizirescu”, Olt - a lui Ion Nălbitoru
cu 19 ore în urmă
Ion Nălbitoru a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Interviu cu domnul George Călin -ambasador cultural la Convenția ONU-Geneva

Interviu cu domnul ambasador cultural George Călin,realizat de Ion Nălbitoru - Ion Nălbitoru:…Vezi mai mult
cu 22 ore în urmă
Utilizatorului Simona Dobrin îi place postarea pe blog aniversară a lui Vasilisia Lazăr
ieri
nicolae vaduva a postat o discuţie

Rătăcitorul

Ușa barului de pe Lipscani s-a deschis automat, iar un aer dens de fum de țigară m-a învăluit în…Vezi mai mult
ieri
Ada Nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog aniversară a utilizatorului Vasilisia Lazăr
"Delicată mărturisire în zi aniversară ❤️🤗 🍂La mulți,  mulți ani senini,  dragă…"
ieri
Utilizatorului Ada Nemescu îi place postarea pe blog aniversară a lui Vasilisia Lazăr
ieri
Grig Salvan a postat un videoclip

Grig Salvan - AUTUMN IN MY SOUL - Toamnă în sufletul meu

Instrumental romantic music on synthesizer created and performed by Grig Salvan
Duminică
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog aniversară a utilizatorului Vasilisia Lazăr
"Tulburătoare întrebare: „ce-ai vrea de ziua ta?” și răspunsul imediat „să…"
Duminică
Utilizatorului Grig Salvan îi place postarea pe blog aniversară a lui Vasilisia Lazăr
Duminică
Utilizatorului Grig Salvan îi place postarea pe blog Fiecare zi este o aşteptare a lui Mihai Katin
Duminică

Antologiile site-ului „ÎNSEMNE CULTURALE”

„Ecouri din viitor”, 2022 AICI

Atlasul cu diezi  2017 AICI

Autograf pentru m(â)ine  2013 AICI

© 2026   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor