Exemplu de Titlu (1,380)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Un Șperlă Voinicul, de demult

Un Şperlă Voinicul, de demult       „Aşa îl chema pe feciorul de împărat de demult: Şperlă”. Eu, când am auzit de la mama, povestea aceasta…

Început de Tudor Cicu

10 Sep 1
Răspunsul lui Tudor Cicu

Când am fugit de acasă

Când am fugit de acasă                   (schiţă)         Mereu şi mereu, am scris şi voi scrie, câte ceva, despre acest subiect al vremuri…

Început de Tudor Cicu

21 Sep 1
Răspunsul lui Tudor Cicu

Micul meu El Dorado

MICUL MEU EL DORADO Odobeştiul a fost micul El Dorado al copilăriei mele. Stau şi îmi aştept rândul la tuns împreună cu tata, pe o bancă în…

Început de Ionel Mony Constantin

3 Sep 1
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr

Zebra

Mașina nou-nouță, dornică de aventură, zbura nebunește, șoferul, prea tânăr să fie profesionist, de dragul ei, călca asiduu pedal…

Început de Mihaela Suciu

25 Aug 28
Răspunsul lui Mihaela Suciu

Trotineta roşie

Prin 1952 când Baba Constanţa,spălătoreasa noastră despre care v-am mai spus, a venit să mă ia acasă de la şcoală după prima mea zi de elev…

Început de Ionel Mony Constantin

3 Aug 25
Răspunsul lui Chris

Labirintul verde - XX -

Trecuse de mult miezul nopții, mai era puțin și zorile vor batea din clipă în clipă la porțile orizontului. Afară era răco…

Început de Emil Dumitru

4 Aug 19
Răspunsul lui Emil Dumitru

Labirintul verde - XIX -

Ajunseră acasă mai mult alergând, erau aproape uzi până la piele, deoarece tocmai începuse să plouă torențial. Îl găsiră p…

Început de Emil Dumitru

4 Aug 8

Labirintul verde - XVIII -

– „De ce-am venit, când trebuia să fi rămas”, răspunse ea aproape cântând, privind pe lângă el undeva în gol, apoi brusc…

Început de Emil Dumitru

2 Iul 25

Labirintul verde - XVII -

– Surprize, surprize!, spuseră cei doi la unison. Am venit noi, că tu, slabe speranțe, adăugă Mira, țuguindu-și buzele î…

Început de Emil Dumitru

4 Iul 23

Labirintul verde - XVI -

Vara era pe sfârșite și toamna începuse să-și facă simțită prezența. Natura, discret, dar sigur, își schimba destul de vizibil ținut…

Început de Emil Dumitru

7 Iul 12
Răspunsul lui Sofia Sincă

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: Lazăr Vasilisia 

(CEC Bank)

*

DONATORI,

începând cu septembrie 2020:

VALERIA MERCA 

SOFIA SINCĂ 

MIHAELA POPA

TUDOR CICU

VASILISIA LAZĂR 

Activitatea Recentă

Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog imaginează-ți a utilizatorului Tudor Cicu
cu 3 minute în urmă
Utilizatorului Mick Lorem îi place postarea pe blog Se-nstejărește ghinda, cum toamna mă îmbie a lui gabriel cristea
cu 30 minute în urmă
Postare de log efectuată de carmen popescu
cu 42 minute în urmă
Postare de log efectuată de gabriel cristea
cu 45 minute în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Incursio a utilizatorului Mick Lorem
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Incursio a lui Mick Lorem
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog haiku (131 - 133) a lui Dinca Valerian
cu 3 ore în urmă
Lui Nicu Zacheu i-a plăcut profilul lui Nicu Zacheu
cu 3 ore în urmă
Nicu Zacheu a lăsat un comentariu pentru Vasilisia Lazăr
cu 4 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (131 - 133) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog imaginează-ți a lui Tudor Cicu
cu 6 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog imaginează-ți a utilizatorului Tudor Cicu
cu 6 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Somnium a utilizatorului Mick Lorem
cu 6 ore în urmă
Postare de log efectuată de Mick Lorem
cu 10 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Somnium a utilizatorului Mick Lorem
cu 10 ore în urmă
Mick Lorem a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Somnium a utilizatorului Mick Lorem
cu 10 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (131 - 133) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 10 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog haiku (131 - 133) a lui Dinca Valerian
cu 10 ore în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (131 - 133) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 11 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog haiku (131 - 133) a utilizatorului Dinca Valerian
cu 12 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor