Discuţiile lui Sofia Sincă (2,453)

Discuţii care au primit răspuns (1825) Răspunsuri Activitatea Recentă

"O bijuterie... ai făcut o bijuterie aproape din nimic. Din ce în ce mai bine, la pro…"

Sofia Sincă a răspuns ieri lui O vacanță în... război

2 ieri
Răspunsul lui Sofia Sincă

"Așa este, cum spune Mihaela: nu există în biblie, crede și nu cerceta. E o vorbă...…"

Sofia Sincă a răspuns Joi lui Condamnare (fragment)

3 Joi

"Cred că ne aflăm aproape de finalul romanului. Amneris conștientizează pentru ce a f…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 13 lui Condamnare (fragment)

3 Joi

"Ai dreptate, Mihaela, nu ai spus clar că este fostul soț. Însă eu așa am dedus, am i…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 9 lui Nu mă mai naște, mamă!

15 Sâmbătă
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Of! Of! Of! Degradarea umană... Cât de rău își fac oamenii între ei. Este vorba desp…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 8 lui Nu mă mai naște, mamă!

15 Sâmbătă
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Impresionant fondul, bine atinsă fiecare simțire. A descrie o moarte clinică și reve…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 11 lui Condamnare (fragment)

4 Ian 16
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"În primul rând, dă-mi voie să-ți spun că m-am prăpădit de râs ca și acei oameni din…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 11 lui La serbare

7 Feb 3
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Visezi frumos, scriitorule!... Ai adus aici citate interesante ale personajelor din…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 4 lui Toți visăm. Așa începe totul...

5 Ian 23

"Acest miraj al locurilor tale ți-a lăsat dorul... dar și puterea de a-l cânta, de a…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 2 lui Cartea de sub braț (IV). Felinarul din munți

6 Ian 5
Răspunsul lui gina zaharia

"Foarte frumoasă poveste! Superbă chiar! Ai personificat animale drăgălașe și ai intr…"

Sofia Sincă a răspuns Dec 28, 2018 lui Strălucirea patinelor între o pungășie și un sechestru

3 Ian 5

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog cântec de lumină a lui gina zaharia
cu 6 minute în urmă
Suchoverschi Gheorghe a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rondelul bunei speranţe a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 51 minute în urmă
Gabriel Cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Gândind universal a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 1 oră în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cântec de lumină a utilizatorului gina zaharia
cu 3 ore în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cântec de lumină a utilizatorului gina zaharia
cu 3 ore în urmă
Ionel Mony Constantin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rondelul bunei speranţe a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 10 ore în urmă
Utilizatorului Ionel Mony Constantin îi place postarea pe blog Rondelul bunei speranţe a lui Suchoverschi Gheorghe
cu 10 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Rondelul bunei speranţe a lui Suchoverschi Gheorghe
cu 14 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rondelul bunei speranţe a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Păduri în muguri a lui Gabriel Cristea
cu 16 ore în urmă
Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Vedenii a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 17 ore în urmă
Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Vedenii a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 17 ore în urmă
Lavinia Elena Niculicea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Tata a utilizatorului Lavinia Elena Niculicea
cu 17 ore în urmă
Lavinia Elena Niculicea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Tata a utilizatorului Lavinia Elena Niculicea
cu 17 ore în urmă
cu 17 ore în urmă
cu 17 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Gândind universal a lui Gabriel Cristea
cu 17 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Gândind universal a lui Gabriel Cristea
cu 18 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Gândind universal a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 18 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rondelul bunei speranţe a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 18 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor