Toate discuţiile etichetate „proza” (44)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Precizie… matematică!

Rutina, fără să-ţi dai seama, te transformă după mulţi ani într-un robot. Iar atunci când viaţa nu te mai obligă să execuţi…

Început de Emil Dumitru

5 Iul 2
Răspunsul lui Ioniţă Gabriela

Să ating oameni

M-am întors acasă, în orașul meu natal. Învins, fără doar și poate. Soția mea, Adela, mă îndeamnă de vreo șase luni…

Început de Corina Militaru

16 Apr 26
Răspunsul lui Corina Militaru

Podul

Gândurile se îmbinau cu prezentul şi amintirile în mintea ei, în aceea zi,  când după atâţia ani îşi adunase curajul să se întoarcă, poa…

Început de Agafia Drăgan

7 Apr 21
Răspunsul lui Nikol MerBreM

CITATUL LUI GARCIA

Au trecut ani de atunci, dar întâmplarea îmi revine în memorie mai ales când trec sau mă plimb printr-un parc. Era pe l…

Început de Emil Dumitru

9 Apr 21
Răspunsul lui Emil Dumitru

O iarnă de coșmar

Căsuța de la poalele muntelui părea gata să se prăbușească sub mormanul de zăpadă care o învelea. Veche și sărăcăcioasă, cu zugrăveala…

Început de Camelia Ardelean

9 Mai 9, 2016
Răspunsul lui Camelia Ardelean

Orbul

Fredonând uşor o melodie, mă mişc cu precizie pregătindu-mă să încep o nouă zi de muncă. Un duş, un sandvici, machiajul discret, îm…

Început de Corina Militaru

32 Mai 9, 2016
Răspunsul lui Corina Militaru

Încă o zi în libertate. Obsesia posesiei

Să mă lamentez? Să-mi plâng de milă? Asta fac în restul timpului, azi doar spun… Cine nu posedă, nu are nimic de pierdut. E o vorbă…în vânt…

Început de Mihai Cotea

4 Apr 1, 2016
Răspunsul lui Mihai Cotea

Cu taxă inversă

Aș fi plătit pentru discuția noastră de ieri. Să fi sunat cu taxă inversă, dragă. Ne-am vorbit. Dar când ne-am și spus ceva? Ai sufletul su…

Început de Mihai Cotea

14 Feb 20, 2016

Pucioasă sufletească

seria de proză scurtă AlchiMia În viața de zi cu zi sunt o tipă de treabă, dacă nu apeși butoanele greșite. Ghinioniștii mă cunosc dincolo…

Început de Mihai Cotea

4 Feb 20, 2016

Cifra dorinței

Cei doi îndrăgostiți plecau din casa familiei viitoarei mirese cu mult mai puține speranțe decât veniseră. În ciuda adversităților, s-ar fi…

Început de Mihai Cotea

6 Nov 23, 2015

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Erezia singurătății a lui Costel Zăgan
cu 3 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog aici acum a lui Darie Giurgiu
cu 9 minute în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog aici acum a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 9 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Ca-ntr-o matrioşka vie a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 27 minute în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ca-ntr-o matrioşka vie a utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 27 minute în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O dă pozei a utilizatorului Crinu Sorin Leşe
cu 41 minute în urmă
Mihaela Suciu a lăsat un comentariu pentru Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 52 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Tu și ecoul a lui Tudor Cicu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog bră țară a lui nicolae vaduva
cu 2 ore în urmă
C.Titi Nechita a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ca niște hoți trec anii! a utilizatorului C.Titi Nechita
cu 2 ore în urmă
Dolha Paul-Alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Castele de sare a utilizatorului Nikol MerBreM
cu 2 ore în urmă
Postări de log efectuate de Costel Zăgan
cu 3 ore în urmă
Postare de log efectuată de Crinu Sorin Leşe
cu 3 ore în urmă
Dolha Paul-Alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Borcanul cu nasturi (4) a utilizatorului Dolha Paul-Alexandru
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Crinu Sorin Leşe îi place postarea pe blog Castele de sare a lui Nikol MerBreM
cu 3 ore în urmă
J' Arrive! a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog psalm cu rouă-nsângerată a utilizatorului dumitru ichim
cu 4 ore în urmă
J' Arrive! a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog aici acum a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 4 ore în urmă
J' Arrive! a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Toamnă fără ciocârlii a utilizatorului Tudor Cicu
cu 4 ore în urmă
J' Arrive! a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ca-ntr-o matrioşka vie a utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 4 ore în urmă
J' Arrive! a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Start poet a utilizatorului Costel Zăgan
cu 4 ore în urmă

frecvență trafic

© 2017   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor