Discuţiile lui giurgiu maria (251)

Discuţii care au primit răspuns (173) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Frumos! Un text amețitor, în care tragediile la care asistăm zilnic în direct sau pr…"

giurgiu maria a răspuns Dec 28, 2019 lui Zebra

17 Vineri
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Un text frumos, alegoric  cu gust de nostalgie , sensibilitate și lirism! Prețuire!"

giurgiu maria a răspuns Dec 28, 2019 lui Cărunta frunză încurcată în lacrimi

5 Dec 28, 2019
Răspunsul lui giurgiu maria

"Minunate Amintri! Crăciun Binecuvântat și multă fericire draga mea Micuță!"

giurgiu maria a răspuns Dec 25, 2019 lui Sora mai mică (file de jurnal)

4 Ian 10
Răspunsul lui Chris

"Silvia, draga mea, abia aștept sa mi- l împrumuți , vreau sa- l citesc! Fragmentul c…"

giurgiu maria a răspuns Oct 20, 2018 lui La umbra Vezuviului (roman, fragment I)

52 Oct 20, 2018

"Va felicit si mi- ar pl sa il procur dar e complicat cu expedierea. Sunt in Italia.A…"

giurgiu maria a răspuns Sep 24, 2018 lui La umbra Vezuviului (roman, fragment I)

52 Oct 20, 2018

"Frumos, am citict cu plăcere! Felictări!"

giurgiu maria a răspuns Iun 6, 2018 lui Podul

13 Sep 24, 2018
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"O poveste  pentru copii, încântătoare! Felicitări!"

giurgiu maria a răspuns Iun 6, 2018 lui Cercelușii bucălați

10 Iun 10, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

"Foarte frumos Silvia, recitit cu drag! Felicitări din nou pentru premiul I la concur…"

giurgiu maria a răspuns Iun 5, 2018 lui Tenebre și flori de migdal

8 Iun 8, 2018
Răspunsul lui Ana C. Ronescu

"Vă mulțumesc de popas! Textul face parte din primul meu volum publicat pe la început…"

giurgiu maria a răspuns Feb 20, 2018 lui Bucătăria bunicii și cuiburile rândunelelor

6 Mar 17, 2018
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"Am citit cu plăcere! Situațiile dramatice cu care se confruntă personajele sunt evid…"

giurgiu maria a răspuns Feb 5, 2018 lui Pulbere de stele (part.4)

4 Feb 6, 2018
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Postări de log efectuate de Cristian Je
cu 5 minute în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aproximativ 460 de metri /secundă a utilizatorului Cristian Je
cu 20 minute în urmă
Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Se-aude-n depărtări oftat de barcă a utilizatorului gabriel cristea
cu 51 minute în urmă
Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 54 minute în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aproximativ 460 de metri /secundă a utilizatorului Cristian Je
cu 1 oră în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Culorile a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Culorile a lui Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Orologiul din umbră a utilizatorului eunescu
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aproximativ 460 de metri /secundă a utilizatorului Cristian Je
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Culorile a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Culorile a lui Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Poemul vinului de mai a lui gina zaharia
cu 2 ore în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Funereus și Morimusa❃ a utilizatorului Ana C. Ronescu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Funereus și Morimusa❃ a lui Ana C. Ronescu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog Libertatea ce copilărie a lui Costel Zăgan
cu 2 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 3 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog lirism lisergic a utilizatorului Popescu Albert-Sebastien
cu 3 ore în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aproximativ 460 de metri /secundă a utilizatorului Cristian Je
cu 3 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Schaltiniena aprigei ninsori a utilizatorului Valeria Merca
cu 3 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor