Discuţiile lui Valeria Merca (372)

Discuţii care au primit răspuns (84) Răspunsuri Activitatea Recentă

":) Cunosc și eu o peltică/ Ce pe Ș-l spune cu frică! :) Drag de această poezie!"

Valeria Merca a răspuns Mar 14 lui Eu pe „Ş” îl spun cu frică

5 Aug 7
Răspunsul lui Elena Mititelu

"Candoare, dăruire, prospețime și frumusețe! Am citit cu bucurie și drag"

Valeria Merca a răspuns Mar 12 lui Plecarea prinţesei iarna

4 Mar 13
Răspunsul lui Nădejde Angelina

"... Comprese cu apă rece, Bunica ne-a pus îndată, Peste pielea bășicată: „Sunteți bă…"

Valeria Merca a răspuns Iun 20, 2018 lui În livadă la bunici

2 Iun 23, 2018

"... Au trecut ușor, la pas,Trei ani de visare,Grădiniță, azi te las,Zbor, am aripioa…"

Valeria Merca a răspuns Iun 13, 2018 lui Grădiniță, bun rămas

2 Iun 23, 2018

"La țară este într-adevăr feeric!  Am citit cu plăcere."

Valeria Merca a răspuns Apr 16, 2018 lui Florile de primăvară

8 Aug 7

"Dulce-i iarna în sătuc! Dulce-i și pe la oraș/ când îmi țese covoraș!:)  Un tablou a…"

Valeria Merca a răspuns Ian 18, 2018 lui Dulce-i iarna în sătuc

4 Ian 25, 2018

"Crăciun fericit, Elena! Acrostihul este... grăitor! :)  "

Valeria Merca a răspuns Dec 22, 2017 lui Moș Crăciun, Moșule bun

2 Dec 22, 2017
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Model de poezie pentru copii la Sebarea Pomului de iarnă! Minunat, Elena! Citit cu d…"

Valeria Merca a răspuns Dec 16, 2017 lui Bate cineva la ușă

5 Dec 16, 2017
Răspunsul lui Valeria Merca

"Drăgălaș, hazliu și educativ acest text. Ai câteva ruperi de ritm, Dorina!  Unele se…"

Valeria Merca a răspuns Oct 15, 2017 lui Zâmbetul unui ștrengar

3 Oct 24, 2017
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"Felicitări, Elena!"

Valeria Merca a răspuns Oct 10, 2017 lui Colo sus, în poieniță

8 Oct 24, 2017

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog pat de povești a lui gina zaharia
cu 22 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Crucificat de poezie a lui Costel Zăgan
ieri
Lui Ion Lazăr da Coza i-a plăcut discuţia O viață într-o zi a lui Mladin Cristian Lucian
ieri
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Planuri a lui simona Y.
ieri
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Amantei fostului meu soț a utilizatorului Batmindru Lucia
ieri
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog " ajută-mă să nu dispar" a lui paparuz adrian
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cântec îndepărtat a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cântec îndepărtat a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Balada celui care se visa sub ciobul lunii a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Balada celui care se visa sub ciobul lunii a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
ieri
ieri
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog pat de povești a lui gina zaharia
ieri
Mihaela Suciu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Sora mai mică (file de jurnal) a utilizatorului Giurgiu Silvia
ieri
Mihaela Suciu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Zebra a utilizatorului Mihaela Suciu
ieri
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dragostea-i pe lista de supraviețuire a utilizatorului Costel Zăgan
ieri
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog pat de povești a utilizatorului gina zaharia
ieri
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Clorofila de pe tâmpla șinelor a utilizatorului Pop Dorina
ieri
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Sora mai mică (file de jurnal) a utilizatorului Giurgiu Silvia
ieri

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor