Toate discuţiile etichetate „gina” (42)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Singurătate în doi pași

Unu Singurătatea locuia la marginea unui iaz. Putea să-și aleagă un loc mai aproape de oraș, dar s-ar fi auzit când bătea cuie în pereți,…

Început de gina zaharia

8 Feb 27
Răspunsul lui gina zaharia

Cartea de sub braț (IV). Felinarul din munți

Zăpada scârțâia sub tălpile tatei, lemnele trosneau în soba de cărămidă, iar soarele mângâia fereastra așezată în calea sa ca o zi de dumin…

Început de gina zaharia

6 Ian 5

Dragă Românie,

Nu ți-am mai scris de mult, țara mea, iar o flacără îmi veghează sufletul și n-aș vrea să se mistuie pe jarul tăcerii. Te simt în toate ung…

Început de gina zaharia

13 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Darie Giurgiu

PROMISIUNEA DE JOI (XIV)

Mihai ajunse la Sibiu înaintea lui Dan Siomionescu. Îl sună pe comisar însă acesta nu-i răspunse. Speriat, încercă să ia legătura cu scriit…

Început de gina zaharia

16 Nov 22, 2018
Răspunsul lui Olimpia Sava

Maria

În urma cu douăzeci şi opt de ani, harpa vieţii ei răsunase a pustiu. Nu ştia cine a adus-o pe lume. Când a deschis ochii, adică a încep…

Început de gina zaharia

2 Feb 19, 2018
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

Ca o durere de greier

Ai adunat ploile toate, le-ai semănat, și mă bucuram că voi avea hrană. Dar cineva a minat câmpul și am zărit brazdele tânguindu-se până di…

Început de gina zaharia

11 Apr 21, 2017
Răspunsul lui Nikol MerBreM

Caleidoscop

Luni   Noaptea și-a stins ultima țigară pe singurul diamant treaz. Avea ochii tulburi și glasul ursuz. Un cântec cu acorduri seci se auzea…

Început de gina zaharia

6 Feb 7, 2017

Magicianul

Sunt orfan. Nu mi-am cunoscut mama decât într-o noapte, în vis. I-am zis femeia cu  vioara. Am ales-o dintr-o mie de nimfe. Avea ochii mei,…

Început de gina zaharia

16 Ian 13, 2016
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

Într-un crez somnambul

Sunt aici, într-un crez somnambul… Un beethoven, și el mahmur, a dat drumul stăvilarelor. Nu schițez niciun vad. Iarba a crescut mai înalt…

Început de gina zaharia

7 Dec 6, 2014
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

Manuscrisele inimii tale

Sunt aici, în unda lacului, nu contează că noaptea tremură pe chipul meu cu toate frunzele adunate din zborul pribeag al timpului…

Început de gina zaharia

10 Nov 13, 2013
Răspunsul lui Chris

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

DONAȚII

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII

la: RO82RZBR0000060016707555

titular cont: Lazăr Vasilisia (Raiffeisen Bank)

Donatori (nume sau pseudonim),

începând cu sept. 2019:

Mica - 260 lei

Valeria Merca - 250 lei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog O altfel de iarnă a lui Cristian Je
cu 12 minute în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O altfel de iarnă a utilizatorului Cristian Je
cu 4 ore în urmă
Gabriel Cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Demonii poeziei a utilizatorului Cristian Je
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Semnele iubirii a lui Dolha Paul-Alexandru
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Semnele iubirii a utilizatorului Dolha Paul-Alexandru
cu 5 ore în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Demonii poeziei a utilizatorului Cristian Je
cu 5 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Demonii poeziei a utilizatorului Cristian Je
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Gabriel Cristea îi place postarea pe blog Demonii poeziei a lui Cristian Je
cu 6 ore în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O altfel de iarnă a utilizatorului Cristian Je
cu 7 ore în urmă
Cristian Je a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O altfel de iarnă a utilizatorului Cristian Je
cu 7 ore în urmă
Postare de log efectuată de Cristian Je
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Parte din tine a lui Lidia Pervu
cu 12 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Un fel de infinități elective a lui Costel Zăgan
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Gabriel Cristea îi place postarea pe blog O altfel de iarnă a lui Cristian Je
cu 16 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O altfel de iarnă a utilizatorului Cristian Je
cu 18 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Țipătul nopții a lui Costel Zăgan
ieri
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog autumnala a lui nicolae vaduva
ieri
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Toamna amintirilor a lui Ionel Mony Constantin
ieri
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog O altfel de iarnă a utilizatorului Cristian Je
ieri

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor