Discuţiile lui Gabriela Grădinariu (317)

Discuţii care au primit răspuns (19) Răspunsuri Activitatea Recentă

" Anca, poezia ta e fereastră , galop nestăvilit , moară de vânt , Iisus , primăvară…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Iun 12, 2013 lui „Sculpturi în lumină” – autor Anca Tănase

16 Iun 16, 2013
Răspunsul lui Anca Tanase

"   Ce codificare minunată   a eului ! Ca pasărea Phoenix travestită în poezie.   Cel…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Apr 7, 2013 lui „Cenușă albastră” – autor Dan Petruț Cămui

7 Apr 8, 2013
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr

"    O carte nu poate decât să onoreze. Meritaţi această oficializare a poziţiei de S…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Mar 24, 2013 lui „Rezemat de zidul cuvântului” – autor George Safir

19 Mar 25, 2013
Răspunsul lui Irina Lucia Mihalca

"            De la titlu si coperta pana la ultimul vers, frumoasa rostuire a unui in…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Mar 3, 2013 lui „Deșerturi răscolite” – autor Gabriel N. Gherbăluță

9 Mar 10, 2013
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr

"   Cartea aceasta esti tu, Mihaela. O stare perpetua de emotie, un clocot, intrebari…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Feb 16, 2013 lui „Efectul de Terra” – autor Mihaela Popa

37 Aug 14, 2014
Răspunsul lui Mihaela Popa

"  Ai  plamadit, din lumini si umbre, destine ce se echilibreaza  pe muchie de cutit…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Feb 2, 2013 lui Pe muchie de cuțit (roman) – autor Sofia Sincă

42 Feb 25, 2013
Răspunsul lui Sofia Sincă

"        Atat in continut cat si in forma, "Zbor in clepsidra" este un succes.       …"

Gabriela Grădinariu a răspuns Ian 12, 2013 lui Zbor în clepsidră – autor Any Drăgoianu

17 Ian 23, 2013
Răspunsul lui Any Dragoianu

"        Craciunul acesta ratacesc prin albastru invesmantat in vers. O simbioza admi…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Dec 25, 2012 lui Reverie albastră – autori: Gina Zaharia și Mihai Cătrună

34 Iun 28, 2014
Răspunsul lui gina zaharia

" Versul  tau mi-e drag ca un prieten. Il metamorfozezi in bucurii si tristeti, in co…"

Gabriela Grădinariu a răspuns Dec 20, 2012 lui Rugină pe timp – autor Aura Popa

11 Ian 24, 2013
Răspunsul lui Aura Popa

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: Lazăr Vasilisia 

(CEC Bank)

*

DONATORI,

începând cu septembrie 2021:

1. Mihaela Popa
  2. Sofia Sincă
  3. Valeria Merca
  4. Ana C. Ronescu
  5. Tudor Cicu

Activitatea Recentă

Grig Salvan a contribuit cu răspunsuri la discuţia Drumul umbrelor a utilizatorului Grig Salvan
cu 49 minute în urmă
Ada Nemescu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Drumul umbrelor a utilizatorului Grig Salvan
cu 1 oră în urmă
Lui Ada Nemescu i-a plăcut discuţia Drumul umbrelor a lui Grig Salvan
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Reus îi place postarea pe blog Inima a lui Gheorghe
cu 2 ore în urmă
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ieri mi-a zâmbit pe stradă o femeie... a utilizatorului Grig Salvan
cu 10 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Vreau să-nmugurească cerul a lui Denisa Curea Popa
cu 14 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Vreau să-nmugurească cerul a utilizatorului Denisa Curea Popa
cu 14 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nu cred în accidental a utilizatorului MARIA VASILESCU
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Nu cred în accidental a lui MARIA VASILESCU
cu 14 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ieri mi-a zâmbit pe stradă o femeie... a utilizatorului Grig Salvan
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Ieri mi-a zâmbit pe stradă o femeie... a lui Grig Salvan
cu 14 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Poem din călătorie a utilizatorului Nicoleta Cheles
cu 14 ore în urmă
Lui Chris i-a plăcut discuţia Origine a lui Mirela Moise
cu 14 ore în urmă
Chris a contribuit cu răspunsuri la discuţia Origine a utilizatorului Mirela Moise
cu 14 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nu pot face altceva decât să las lucrurile să vină de la sine a utilizatorului Nicoleta Cheles
cu 14 ore în urmă
Postare de log efectuată de Gheorghe
ieri
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Va veni cândva o altfel de zi... a utilizatorului Grig Salvan
ieri
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Va veni cândva o altfel de zi... a utilizatorului Grig Salvan
ieri
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Va veni cândva o altfel de zi... a lui Grig Salvan
ieri
Utilizatorului Vasilisia Lazăr îi place postarea pe blog Să m-aștepți cu zorile buzelor sângerându-mă a lui gabriel cristea
ieri

Antologiile site-ului „ÎNSEMNE CULTURALE”

Labirinturi  2018 AICI

Atlasul cu diezi  2017 AICI

Autograf pentru m(â)ine  2013 AICI

© 2021   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor