Discuţiile lui Sofia Sincă (2,512)

Discuţii care au primit răspuns (10) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Mulțumesc, Maria Giurgiu. Ar fi fost excelent să fi fost și tu, pentru a-ți susține…"

Sofia Sincă a răspuns Sep 30, 2018 lui Discurs pentru lansare de carte, Sivia Giurgiu

10 Nov 2, 2018
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"Mulțumim, Mihaela! Era bine să fi fost și tu... "

Sofia Sincă a răspuns Sep 30, 2018 lui Discurs pentru lansare de carte, Sivia Giurgiu

10 Nov 2, 2018
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"Bucuria ta este și a noastră. Chiar ne-ai făcut o surpriză deosebită de plăcută, cu…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 3, 2017 lui Volumul de versuri „Gloanțe fractale”, autor Ion Lazăr da Coza

16 Aug 5, 2017
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Ion, deocamdată părerea mea rămâne aceeași. De ce? Pentru că nu am putut răsfoi cart…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 2, 2016 lui „La umbra Vezuviului”, roman - autor, Ion Lazăr da Coza

24 Aug 29, 2017
Răspunsul lui Marioara Visan

"  Anotimpul întoarcerilor... cât simbolism ascunde acest titlu! Poate pentru că poet…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 29, 2016 lui „Anotimpul întoarcerilor”, versuri – autor Vasilisia Lazăr

13 Iul 31, 2016
Răspunsul lui Zarra

"Am citit „La umbra Vezuviului”…   …iar conștiința, dar mai ales plăcerea mă îndeamnă…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 27, 2016 lui „La umbra Vezuviului”, roman - autor, Ion Lazăr da Coza

24 Aug 29, 2017
Răspunsul lui Marioara Visan

"Catedrala ecoului vrăjit     Pe Ion Lazăr da Coza l-am cunoscut întâi ca prozator, p…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 27, 2016 lui „La Ghizunie”, versuri - autor, Ion Lazăr da Coza

12 Aug 1, 2016
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Am răsfoit cărţile dvs, domnule profesor. Ele merită citite iar eu le voi citi, deşi…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 4, 2013 lui Două cărţi documentare despre viaţa lui Eminescu, ale dl.I.I.Bucovu

1 Ian 4, 2013
Răspunsul lui Sofia Sincă

"Felicitări pentru carte, Virgil. Am citit câteva dintre povestirile tale pescăreşti…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 15, 2012 lui Prefaţă la romanul IUBIRILE UNUI PESCAR publicat la editura Digital Data - Cluj Napoca in martie 2010

2 Iul 17, 2012
Răspunsul lui Virgil Stan

"Felicitări mii. Cu iubire, Sofy!"

Sofia Sincă a răspuns Iul 10, 2012 lui ÎNGERII URCĂ LA CER- autor Belean Maria Ileana

22 Iul 19, 2012
Răspunsul lui Maia Maria

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 10 minute în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog ...cu gămălie a lui Rădița Răpeanu
cu 26 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog amândoi și alte flori curajoase a lui gina zaharia
cu 29 minute în urmă
Pictograma profiluluiCineva i-a dăruit un cadou utilizatorului Costel Zăgan
cu 1 oră în urmă
Pictograma profiluluiCineva i-a dăruit un cadou utilizatorului mihai catruna
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a lăsat un comentariu pentru Costel Zăgan
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a lăsat un comentariu pentru mihai catruna
cu 1 oră în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 4 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...cu gămălie a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 6 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog lirism lisergic a utilizatorului Popescu Albert-Sebastien
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog amândoi și alte flori curajoase a lui gina zaharia
cu 7 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Libertatea ce copilărie a utilizatorului Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Funereus și Morimusa❃ a utilizatorului Ana C. Ronescu
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Dans a lui Camelia Ardelean
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Libertatea ce copilărie a lui Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Funereus și Morimusa❃ a lui Ana C. Ronescu
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Se-aude-n depărtări oftat de barcă a lui gabriel cristea
cu 11 ore în urmă
Postare de log efectuată de Rădița Răpeanu
cu 11 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog vecernie a utilizatorului nicolae vaduva
cu 12 ore în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog asfințind a lui gabriel cristea
cu 12 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor