Marioara Visan

Profile Information:

Ce ar trebui să ştim despre d-voastră?
Sant din Iasi, traiesc in Italia, Ivrea, Torino. In tara am desfasurat o bogata activitate culturala.
Ce ne puteţi spune despre activitatea d-voastră? (literară, artistică etc.)
In tara am desfasurat o bogata activitate culturala, am publicat patru volume de poezie, am publicat in revista Moldova Literara in Iasi si Nomen Artis in Bucuresti, am publicat in diverse antologii de poezie, am fost pentru o preioada de timp Coordonator Cenaclul Literar Mihail Sadovenu in cadrul Asociatiei Universul Prieteniei din Iasi, am publicat intr-o antologie intitulata Sentire, in Roma , Italia, am publicat un volum de poezie bilingv intitulat Metamorfoza , cu care anul acesta am obtinut premiul I la Concursul International de Literatura Corona, in Italia la sectiunea italiana.
Cum doriţi să vă implicaţi? (cititor, autor, administrator, corector, traducător etc.)
cititor si autor

Comment Wall:

  • gina zaharia

    Bun venit!

  • chindea maria elena

  • chindea maria elena

    Bun venit - cu multă inspirație!

  • Valeria Merca

    Bun venit!

  • Vasilisia Lazăr

  • gina zaharia

    La mulți ani frumoși, bucuroși, sănătoși!

  • Chris

    La mulţi ani!
  • Vasilisia Lazăr

    La mulți ani frumoși, Mărioara! 💖

  • Valeria Merca

    La mulți ani, cu sănătate multă și împliniri!

  • Ion Lazăr da Coza

    La mulți ani cu bucurii şi multe împliniri luminoase!

  • chindea maria elena

    La mulți ani! Și fie ca îngerii să te ajute să te raportezi la viață de pe paliere mult mai profunde!

  • Marioara Visan

    Va multumesc din suflet, Vasilisia, Valeria, Maria, Gina, Ion, Augusta, va multumesc pentru urarile voastre, pentru  faptul ca ma acceptati si ma ajutati sa imi perfectionez sufletul, va imbratisez cu drag pe toti.

  • Mihaela Suciu

    La mulți ani! Indiferent de vârstă, inima să-ți fie tânără!

  • Marioara Visan

    Imi cer iertare, nu stiu ce am facut de trebuie sa aprob aceste comentarii, nu e o lipsa de respect, va rog frumos sa ma iertati. va multumesc mult tuturor.