În 5 decembrie 2018, în revista Helias, din Slobozia a apărut cronica mea pe hârtie, Furtuna de foc, la placheta lui Petre Ion Crețu, Câmpia în genunchi.

http://revistahelis.ro/wp-content/uploads/2018/12/Helis-bun-6-dec.p...

la pagina, 12.

Vizualizări: 80

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Sofi, faci cronici minunate. Mă bucur când le regăsesc în reviste, iar PIC merită toată susținerea noastră. Felicitări!

Bravo, Sofi, bravo! Felicitări, amândurora! Frumoasă cronica ta, frumos volumul lui PIC.  Îmi permit s-o aduc aici, să fie mai aproape de noi! :)

Mă bucură faptul că Furtuna de foc / cronica literară pe care ai scris-o la volumul Câmpia în genunchi a îndrăgitului nostru PIC a ajuns pe mâna unui public iubitor de lectură, într-o revistă literară. Îmi amintesc că am citit-o undeva, cred chiar aici pe site, sau  doar fragmente din cronică.

Felicitări, dragă Sofi! La cât mai multe! :) 

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Zile de naştere

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: Lazăr Vasilisia 

(CEC Bank)

*

DONATORI,

începând cu septembrie 2020:

Valeria Merca 

Sofia Sincă 

Mihaela Popa

Tudor Cicu

Nikol MerBreM

Vasilisia Lazăr 

Activitatea Recentă

gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...un colț de rai pe nume, Bucovina a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 21 minute în urmă
Grig Salvan a postat o discuţie
cu 29 minute în urmă
Grig Salvan a contribuit cu răspunsuri la discuţia Într-o vară, un tren a utilizatorului Grig Salvan
cu 41 minute în urmă
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Când ești departe... a utilizatorului Grig Salvan
cu 50 minute în urmă
gabriel cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog am văzut moartea de mai multe ori a utilizatorului Nuta Craciun
cu 52 minute în urmă
Grig Salvan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Când ești departe... a utilizatorului Grig Salvan
cu 54 minute în urmă
Utilizatorului gabriel cristea îi place postarea pe blog am văzut moartea de mai multe ori a lui Nuta Craciun
cu 1 oră în urmă
Alexandra Ghenghea a contribuit cu răspunsuri la discuţia Regina Neagră (II) a utilizatorului Alexandra Ghenghea
cu 4 ore în urmă
Rădița Răpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...un colț de rai pe nume, Bucovina a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 6 ore în urmă
Postare de log efectuată de Ovidiu Gligu
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Într-o vară, un tren a utilizatorului Grig Salvan
cu 7 ore în urmă
Corneliu Ion a contribuit cu răspunsuri la discuţia Proză scurtă a utilizatorului Corneliu Ion
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Semne a utilizatorului Ionel Mony Constantin
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Când ești departe... a utilizatorului Grig Salvan
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ...un colț de rai pe nume, Bucovina a utilizatorului Rădița Răpeanu
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Rugă a utilizatorului GeorgePena
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Scrisoare de busuioc a utilizatorului Ionel Mony Constantin
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog am văzut moartea de mai multe ori a utilizatorului Nuta Craciun
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Însăilând vocabule cuminte a utilizatorului Camelia Ardelean
cu 8 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Semne a utilizatorului Ionel Mony Constantin
cu 8 ore în urmă

Antologiile site-ului „ÎNSEMNE CULTURALE”

Labirinturi  2018 AICI

Atlasul cu diezi  2017 AICI

Autograf pentru m(â)ine  2013 AICI

© 2021   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor