Toate discuţiile etichetate „Militaru” (33)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Să ating oameni

M-am întors acasă, în orașul meu natal. Învins, fără doar și poate. Soția mea, Adela, mă îndeamnă de vreo șase luni…

Început de Corina Militaru

16 Apr 26, 2017
Răspunsul lui Corina Militaru

Un altfel de viitor

Motto: Nu poți evada din închisoarea trecutului dacă nu dărâmi zidurile care te țin captiv acolo.               Trăiesc pr…

22 Sep 23, 2016

Orbul

Fredonând uşor o melodie, mă mişc cu precizie pregătindu-mă să încep o nouă zi de muncă. Un duş, un sandvici, machiajul discret, îm…

32 Mai 9, 2016

Salutul

Motto: Dumnezeu nu încurcă niciodată piesele de puzzle. Le așează întotdeauna în așa fel încât imaginea de ansamblu să fie pe…

18 Ian 20, 2016

Ferestre-ochi

Motto: Binele nu uită niciodată locul de unde a plecat și negreșit revine acolo.               Sunt bătrână, fo…

9 Oct 15, 2015

Conversație

Motto: A nu asculta vocea discretă a adevărului înseamnă a persevera în greşeală şi implicit a merge cu senină in…

22 Oct 14, 2015

Compania

Motto: Cei mai aprigi duşmani pe scena vieţii, sunt cei mai buni prieteni în culise.                           Irin…

12 Iun 23, 2015

UniversAll

Motto: Când cineva îți pune lumina în ochi să fii convins că nu dorește decât să te orbească.          Mă învârt în loc, fac pi…

12 Apr 20, 2015

Trenul

Motto: Timpul nu ne așteaptă, el curge necontenit măsurând fie intensitatea trăirii, fie durata absenţei noastre de l…

20 Ian 12, 2015

Zicea că este din sticlă

Motto: Binele făcut cu sila este cel puțin la fel de nociv ca și răul provocat cu premeditare.         Locuiește într-o căsuță…

17 Ian 9, 2015

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog pat de povești a lui gina zaharia
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Crucificat de poezie a lui Costel Zăgan
cu 21 ore în urmă
Lui Ion Lazăr da Coza i-a plăcut discuţia O viață într-o zi a lui Mladin Cristian Lucian
cu 23 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Planuri a lui simona Y.
cu 23 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Amantei fostului meu soț a utilizatorului Batmindru Lucia
ieri
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog " ajută-mă să nu dispar" a lui paparuz adrian
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cântec îndepărtat a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cântec îndepărtat a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Balada celui care se visa sub ciobul lunii a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Balada celui care se visa sub ciobul lunii a utilizatorului Tudor Cicu
ieri
ieri
ieri
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog pat de povești a lui gina zaharia
ieri
Mihaela Suciu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Sora mai mică (file de jurnal) a utilizatorului Giurgiu Silvia
ieri
Mihaela Suciu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Zebra a utilizatorului Mihaela Suciu
ieri
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dragostea-i pe lista de supraviețuire a utilizatorului Costel Zăgan
ieri
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog pat de povești a utilizatorului gina zaharia
ieri
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Clorofila de pe tâmpla șinelor a utilizatorului Pop Dorina
ieri
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Sora mai mică (file de jurnal) a utilizatorului Giurgiu Silvia
ieri

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor