Toate discuţiile etichetate „Corina” (33)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Revederea

Motto: Fiecare om își scrie propria poveste în jurul unei experiențe, nu mai puțin adevărată decât oricare altă versiu…

Început de Corina Militaru

6 Dec 8, 2014
Răspunsul lui Corina Militaru

Necunoscutul

Cine o fi? mă întreb ieşind din casă. Această nelămurire mă urmăreşte zi şi noapte de un timp. Traversez grădina inspirând…

20 Apr 30, 2014

Povestea mării

Tăcere. În sfârşit tăcere. Tânjesc după tihna orelor târzii din noapte, mai ales în acest anotimp când zilele lungi şi zgom…

19 Apr 17, 2014

Scenariul

Locuiesc în mintea mea printre gânduri. De fapt mă identific cu ele, strămutându-mă dezordonat în timp şi spaţiu la nesfârşit.…

23 Apr 11, 2014

Stadii ale nefericirii

Nora se ridică greoi de pe scaunul unde stătuse ore în şir, se duse la chiuveta din încăpere, îşi privi în oglindă chipul obosit,…

20 Iul 31, 2013

Casa cu trei odăi

Maşina parcurgea kilometru, după kilometru, ducându-l pe Marian departe de casă. De un timp se aşternuse liniştea de parcă nea Gigi…

18 Iul 8, 2013

Stop joc

http://ziarulzidul.ro/2013/04/15/stop-joc/                            Pe balcon, înconjurată de florile mele dragi, îmi beau ceaiul res…

21 Apr 22, 2013

Menirea

Sora mea aproape că mă împinge să intru. Mă împiedic de prag, îi reproşez din priviri acest incident în timp ce ea închide uşa lăsâ…

16 Feb 25, 2013

Atingerea

Când am ajuns acasă, soţia mă aştepta lângă uşă, gata îmbrăcată de plecare. Foarte nerăbdătoare. Parcă-mi pândise de la fereastră s…

8 Ian 21, 2013

Moş Crăciun

Moş Crăciun împreună cu ucenicul său stau pe o margine de nor. Îşi mângâie bărbile gânditori privind cu interes spre pământ. - Mai avem de…

15 Ian 10, 2013

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Repetiție (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 37 minute în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Grădina de flori a lui Ovidiu G
cu 40 minute în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Actualitatea a lui Darie Giurgiu
cu 43 minute în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog maktub a lui Laura Cozma
cu 49 minute în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Semn din naștere a lui gina zaharia
cu 53 minute în urmă
Ovidiu G a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cum să a utilizatorului Ovidiu G
cu 1 oră în urmă
Ovidiu G a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cum să a utilizatorului Ovidiu G
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Dinca Valerian îi place postarea pe blog Semn din naștere a lui gina zaharia
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Dinca Valerian îi place postarea pe blog Repetiție (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Repetiție (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 3 ore în urmă
Postare de log efectuată de Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 3 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog stare de o nouă zi a utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Ana Cîmpeanu îi place postarea pe blog stare de o nouă zi a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 4 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Actualitatea a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 4 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Semn din naștere a utilizatorului gina zaharia
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Ana Cîmpeanu îi place postarea pe blog Semn din naștere a lui gina zaharia
cu 4 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubire între alte dimensiuni a utilizatorului Blăjan Ovidiu
cu 4 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cum să a utilizatorului Ovidiu G
cu 4 ore în urmă
Ana Cîmpeanu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog III a utilizatorului Popica-Savin Alina-Roxana
cu 4 ore în urmă
Giurgiu Silvia a contribuit cu răspunsuri la discuţia Mercenarul invizibil a utilizatorului Giurgiu Silvia
cu 5 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor