Discuţiile lui Ion Lazăr da Coza (2,212)

Discuţii care au primit răspuns (183) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Ești o drăguță, Luminița. Mă onorează faptul că te-ai aplecat asupra poeziei mele de…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 25, 2012 lui Labirintul de zăpadă - autor Ion Lazăr da Coza

34 Nov 17, 2012
Răspunsul lui Irina Lucia Mihalca

"Sofia dragă, îți muțumesc pentru cuvintele frumoase și pentru că ești o albinuță pe…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 25, 2012 lui Labirintul de zăpadă - autor Ion Lazăr da Coza

34 Nov 17, 2012

"Zilele acestea mi s-a defectat calculatorul. M-am apucat să-l formatez. L-am formata…"

34 Nov 17, 2012

"Emoţionat, ţin să mulţumesc din suflet "albinuţelor" din Administraţie - doamnelor V…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 23, 2012 lui Labirintul de zăpadă - autor Ion Lazăr da Coza

34 Nov 17, 2012

"Domnule Ionac, Gina este expresia generozităţii, dar pentru cei care nu o cunosc nic…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 10, 2012 lui Urmele clipei mele - autor Vasile Ionac

10 Oct 10, 2012
Răspunsul lui Darie Giurgiu

"Spre ruşinea mea, nu ştiu nimic despre biobibliografia poetului Vasile IONAC. O fi v…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 9, 2012 lui Urmele clipei mele - autor Vasile Ionac

10 Oct 10, 2012

"O carte reuşită! Protagonistul, un potentat al vremurilor tulburi, calcă chiar şi pe…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Oct 2, 2012 lui Crucea din sticlă - autor Emil Dumitru

15 Oct 5, 2012
Răspunsul lui Emil Dumitru

"Poete, la cât mai multe astfel de bijuterii!  Cu aleasă prietenie,  Ion L."

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 30, 2012 lui Roşu alternativ - Ovidiu Cristian Dinică (Darie Giurgiu)

21 Sep 30, 2012

"Ei... Păi nu ştiam io de cine mă îndrăgostesc!? Felicitări, scumpa mea! Al tău, I."

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 19, 2012 lui Cuvinte în filigran - autor Vasilisia Lazăr

39 Sep 28, 2012
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr Grădinariu

"Gina, vezi ce păţeşti dacă sapi groapa altuia?!... Te îmbrăţişăm cu toată dragostea!…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 15, 2012 lui Rouă printre luceferi - autor Gina Zaharia

31 Sep 19, 2012
Răspunsul lui LUMINITA SCOTNOTIS

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

colaborări

în parteneriat cu

Revista „Eminesciana” 

ultimul număr

AICI

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

donații

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII la: 

RO45CECEB00008RON1057488

titular cont: LAZAR VASILISIA 

(CEC Bank)

*

Așteptăm DONATORI și pentru perioada septembrie 2022 - septembrie 2023:

Activitatea Recentă

Ada Nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Sclipire-a taină şi a Rai a utilizatorului Ada Nemescu
cu 4 minute în urmă
Floare Arbore a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog iubirea mai presus de cuvinte a utilizatorului Floare Arbore
cu 1 oră în urmă
Floare Arbore a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog iubirea mai presus de cuvinte a utilizatorului Floare Arbore
cu 1 oră în urmă
Dinca Valerian a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog nu trebuie să crezi la nesfârșit a utilizatorului Dinca Valerian
cu 1 oră în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog rugăciunea poeziei a utilizatorului Mihaela Popa
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog în oglindă a utilizatorului Mihaela Popa
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Popa îi place postarea pe blog ultima toamnă a lui Nuta Craciun
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog ultima toamnă a utilizatorului Nuta Craciun
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Sclipire-a taină şi a Rai a utilizatorului Ada Nemescu
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Popa îi place postarea pe blog lungul drum de acasă a lui miodrag radanov
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog lungul drum de acasă a utilizatorului miodrag radanov
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cerul din poem a utilizatorului Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog nu trebuie să crezi la nesfârșit a utilizatorului Dinca Valerian
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog iubirea mai presus de cuvinte a utilizatorului Floare Arbore
cu 14 ore în urmă
Mihaela Popa a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog *** a utilizatorului Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Popa îi place postarea pe blog *** a lui Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Cornaciu Nicoleta Ramona îi place postarea pe blog într-o zi aș vrea să merg acasă a lui Dinca Valerian
cu 14 ore în urmă
Corneliu Neagu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Alesul a utilizatorului Corneliu Neagu
cu 15 ore în urmă
Munteanu Manuela a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Culori a utilizatorului Munteanu Manuela
cu 19 ore în urmă
Floare Arbore a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Culori a utilizatorului Munteanu Manuela
cu 19 ore în urmă

Antologiile site-ului „ÎNSEMNE CULTURALE”

„Ecouri din viitor”, 2022 AICI

Labirinturi  2018 AICI

Atlasul cu diezi  2017 AICI

Autograf pentru m(â)ine  2013 AICI

© 2022   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor