Ca bardul Eminescu mi-aş fi dorit să scriu,

De ce n-am reuşit, am constatat târziu,

Şi am golit de supărare multe sticle,

Că eu nu pot avea... o Veronica Micle.

Vizualizări: 61

Răspunsuri la Aceste Discuţii

e mult mai bine c-ați scăpat

de farmecele-i speciale;

că, cică, muza s-a culcat

și cu nea iancu caragiale!...

S-a făcut mult tărăboi,

Ce scrieţi, n-ar fi exclus,

Dacă-a inspirat pe doi,

Mai mergea unul în plus!

nicolae vaduva a spus :

de farmecele-i speciale;

decât o muză în comun,

ce se grăbește-a dezbrăca,

mai bine-o sticlă de vin bun...

și s-o destup cu mâna mea.

Bidulescu Constantin a spus :

S-a făcut mult tărăboi,

Ce scrieţi, n-ar fi exclus,

Dacă-a inspirat pe doi,

Mai mergea unul în plus!

nicolae vaduva a spus :

de farmecele-i speciale;

Domnule Bidulescu: Spălati cu Dero! c-o bere „dezbrăcată”. Uitată va fi Vero, cu mintea destupată! :))

Domnule Văduva: Cred că în pahar, aveți „grasă” de Cotnar. „Suplu” cum sunteți, înainte să îl beți, cugetați:”Butelca de e plină și digestia mi-e lină! Voi ridica în slăvi „ideea” și apoi, în pat, femeia.”   :))

Am o nedumerire: La bărbați, cum e? :)) Mai întâi beau să vină muza sau vine muza și beau împreună? 

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Erezii second hand II a utilizatorului Costel Zăgan
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Erezii second hand II a lui Costel Zăgan
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Erezii second hand II a lui Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Coboară-amurgul... a utilizatorului Camelia Ardelean
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Coboară-amurgul... a lui Camelia Ardelean
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Inscripţii pe diapazon a lui Suchoverschi Gheorghe
cu 5 ore în urmă
Suchoverschi Gheorghe a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Inscripţii pe diapazon a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 6 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Inscripţii pe diapazon a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Magia eclipselor a lui giurgiu maria
cu 8 ore în urmă
Suchoverschi Gheorghe a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Inscripţii pe diapazon a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 10 ore în urmă
Suchoverschi Gheorghe a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Şoapte fără ecou a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 10 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Fără scrumieră a lui elena spiridon
cu 11 ore în urmă
Nelu Preda a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog De ce mă tem?... a utilizatorului Nelu Preda
cu 14 ore în urmă
Nelu Preda a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog De ce mă tem?... a utilizatorului Nelu Preda
cu 14 ore în urmă
cu 14 ore în urmă
cu 14 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Inscripţii pe diapazon a utilizatorului Suchoverschi Gheorghe
cu 14 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog chiar și... a utilizatorului Tudor Cicu
cu 14 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog șah opac a utilizatorului Ana C. Ronescu
cu 14 ore în urmă

frecvență trafic

© 2018   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor