Zi normală de primăvară pe cărări engleze, ploaie, destul de rece pentru mine, vreo 10 grade cu vânt, ne hotărâm totuși să luăm o gură de aer într-un parc, o zonă protejată; îmi e prea frig să mă bucur de frumusețea naturii și gându-mi stă la un ceai fierbinte, de fapt la un vin fiert, dar aici nu-i, așa că merge și un ceai negru cu lămâie. Amețită de frig nu-s prea atentă la drum și-mi pare că pot merge liniștită și visătoare fără să mă pască vreun pericol sau să devin eu vreun pericol; partenerul de drum îmi zâmbește și-mi șoptește, ușor, la ureche ceva ce eu înțeleg “psihopat”... devin repede curioasă și întreb tare Unde, care e psihopatul?, el, consternat dar și străduindu-se a nu hohoti de râs, îmi arată drumul pe care mergeam liniștită, marcat pentru biciclete, și repetă (pentru o surdă ca mine!) cycle path...

Vizualizări: 33

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Semn de lectură.

:) mulțumesc, Dorina!

Pop Dorina a spus :

Semn de lectură.

Fii sigur că în Bucureṣti,

Pe bicicletă căṭărat,

De mergi pe’ngustul cycle path,

Te vor considera că eṣti

Cu siguranṭă psihopat

Ṣi-o să te-ntrebe indivizi

De ce vrei să te sinucizi.

aici este pe dos

pe cycle path te sinucizi

de megi pe jos

doamnă Adelaida Mateescu, onorată, vă mulțumesc!

adelaida mateescu a spus :

Fii sigur că în Bucureṣti,

Pe bicicletă căṭărat,

De mergi pe’ngustul cycle path,

Te vor considera că eṣti

Cu siguranṭă psihopat

Ṣi-o să te-ntrebe indivizi

De ce vrei să te sinucizi.

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului gina zaharia îi place postarea pe blog Și-a zis că-l cheamă Brâncuși a lui Aurel Conțu
cu 23 minute în urmă
Postare de log efectuată de Ion Lazăr da Coza
cu 29 minute în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog poetul a lui Darie Giurgiu
cu 46 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog tainele durerii şi braţele cerului a lui LUMINITA SCOTNOTIS
cu 53 minute în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Un foc plăpând... a lui Camelia Ardelean
cu 1 oră în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ana (2). Blestemul iubirii a utilizatorului gina zaharia
cu 1 oră în urmă
gina zaharia a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ana (2). Blestemul iubirii a utilizatorului gina zaharia
cu 1 oră în urmă
cu 1 oră în urmă
cu 1 oră în urmă
cu 1 oră în urmă
cu 1 oră în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Elendora a utilizatorului Tudor Cicu
cu 1 oră în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Câteva cuvinte despre scrisul ce devine viu când îl citești a utilizatorului Marioara Visan
cu 1 oră în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Constelaţia Gemenilor a utilizatorului Aurel Conțu
cu 1 oră în urmă
Postare de log efectuată de gina zaharia
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Emoții estivale a utilizatorului Aurel Conțu
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Strada a utilizatorului Aurel Conțu
cu 2 ore în urmă
Aurel Conțu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Conjurații a utilizatorului Aurel Conțu
cu 2 ore în urmă
Aurel Conțu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Conjurații a utilizatorului Aurel Conțu
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Mama mea (compunere) a utilizatorului Mihaela Suciu
cu 2 ore în urmă

frecvență trafic

© 2017   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor