Discuţiile lui Ion Lazăr da Coza (2,059)

Discuţii care au primit răspuns (11) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Pe atunci, Violeta, nu exista dragă (navă special amenajată pentru dragare).  :)))))…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Mar 13, 2016 lui Dragilor/Dragelor

5 Mar 14, 2016
Răspunsul lui Valeria Merca

"Reverență, domnule profesor! da Coza"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 14, 2013 lui Gramatica limbii române (II)

3 Sep 20, 2013
Răspunsul lui Valeriu Anghel

"Nu știu de ce ai reacționat așa, Ilie. Tare mi-e teamă că „la anul” o s-o uităm."

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 1, 2013 lui Avem o sărbătoare – Ziua Limbii Române. Ce facem cu ea?

23 Sep 3, 2017
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Draga mea Lisia, numai eu știu cât ai trudit ca ÎNSEMNE CULTURALE să îmbrace haina d…"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 1, 2013 lui Avem o sărbătoare – Ziua Limbii Române. Ce facem cu ea?

23 Sep 3, 2017

"Melania, eu chiar am simțit ca fiind sărbătoare ieri, 31 august."

23 Sep 3, 2017

"Avem nevoie de astfel de lecții, domnule profesor! Mulțumiri. da Coza"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Sep 1, 2013 lui Scrierea corectă în limba română este un moft sau o obligaţie prevăzută în mod expres de lege?

10 Sep 5, 2013
Răspunsul lui Valeriu Anghel

"Și eu am simțit astăzi ca fiind sărbătoare, Gabriela. Încântat de solidaritate."

Ion Lazăr da Coza a răspuns Aug 31, 2013 lui Avem o sărbătoare – Ziua Limbii Române. Ce facem cu ea?

23 Sep 3, 2017

"În fiecare zi fără... „no coment”, Iris. Da?"

Ion Lazăr da Coza a răspuns Aug 31, 2013 lui Avem o sărbătoare – Ziua Limbii Române. Ce facem cu ea?

23 Sep 3, 2017

"Nu-i așa că e o cruce frumoasă, Angelina?"

23 Sep 3, 2017

"Subscriu, dragă Dorina."

23 Sep 3, 2017

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Albastru de Limba Română a utilizatorului Costel Zăgan
cu 50 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Albastru de Limba Română a lui Costel Zăgan
cu 53 minute în urmă
Lui Mihaela Chitic i-a plăcut discuţia Un ospăț de pomină a lui Tudor Cicu
cu 1 oră în urmă
Mirela Ciupercă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Bumerangul iubirii a utilizatorului Mirela Ciupercă
cu 1 oră în urmă
Lui Cristina-Monica Moldoveanu i-a plăcut videoclipul lui Adrian Danaila
cu 2 ore în urmă
Lui Cristina-Monica Moldoveanu i-a plăcut videoclipul lui cristian hudusan
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog împachetat a lui nicolae vaduva
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Urare a lui Ionel Mony Constantin
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Verde-argintiu a lui gina zaharia
cu 8 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 11 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Iarba dintre stele a lui Camelia Ardelean
cu 12 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Bumerangul iubirii a utilizatorului Mirela Ciupercă
cu 12 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Când vălul nopții... a utilizatorului Valeria Merca
cu 12 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubito, astăzi vom dansa! a utilizatorului Nelu Preda
cu 12 ore în urmă
bolache alexandru a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Jurnal în jurul inimii a utilizatorului Costel Zăgan
cu 12 ore în urmă
Lui Mihaela Chitic i-a plăcut discuţia Mehmet Deliù a lui Tudor Cicu
cu 14 ore în urmă
Vasile Grozav a adăugat o discuţie la grupul
cu 15 ore în urmă
Nelu Preda a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubito, astăzi vom dansa! a utilizatorului Nelu Preda
cu 23 ore în urmă
Nelu Preda a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubito, astăzi vom dansa! a utilizatorului Nelu Preda
cu 23 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Jurnal în jurul inimii a utilizatorului Costel Zăgan
cu 23 ore în urmă

frecvență trafic

© 2018   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor