Toate discuţiile etichetate „Helene” (16)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Scrisoarea (fragment din volum în lucru) II

Mâinile apucau mecanic ştiulete după ştiulete, parcă ar fi fost la un concurs. Boabele de porumb loveau brutal pereții găleții de…

Început de Helene Pflitsch

2 Apr 1, 2014
Răspunsul lui Corina Militaru

Scrisoarea (fragment din volum în lucru)- I -

Stătea, cu o mână sprijinindu-se de stâlpul de beton al porții larg deschise și cu cealaltă afundată în buzunarul pantalonului d…

4 Mar 31, 2014
Răspunsul lui Helene Pflitsch

TRENUL

Trenul oprește în gară. Am noroc. Ușa vagonului de dormit unde am bilet este în apropierea mea. Un bărbat negricios, gras, îmbrăcat în…

10 Mar 31, 2013
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

SFERA ALBASTRĂ

Sunt ca o pată într-o sferă albastră. Nu știu unde se sfârșește cerul și unde începe oceanul. Sunete diferite îmi inundă auzul. Pare…

8 Feb 24, 2013
Răspunsul lui Mihaela Popa

CASA CU VOCI

- Bună Mihai. Crăciun fericit să ai.             - Bună Ina. Mulțumesc. La fel și ție. Ce faci?             - Ei, st…

7 Dec 24, 2012
Răspunsul lui Mircea Gordan

REGĂSIRE( fragment-7)

Avea deja  trei săptămâni în deltă. Cu fiecare zi care trecea devenea mai agitat, mai nervos. Era un îndrăgostit de frumos, venea iar și…

4 Dec 4, 2012

ASTA SUNT EU

- Cine ești tu? m-a întrebat.  L-am privit lung... Știa cum mă cheamă, de unde v…

6 Nov 30, 2012

REGĂSIRE (fragmet)-6-

Pe badea Gheorghe la întâlnit acolo, la marginea pădurii unde se oprea la ceas de seară să asculte corul greierilor. Se odihnea și el d…

2 Oct 29, 2012
Răspunsul lui Corina Militaru

REGĂSIRE (fragmet)-5-

Au intrat pe ușa larg deschisă de Văsilie îmbrăcat în același costum vișiniu și cu aceeași cămașă albă, strălucitoare, în același timp.…

4 Oct 28, 2012

GAROAFE ALBE

Daria a ajuns ca de obicei înaintea tuturor. Venea din satul aflat doar la patru kilometrii de fabrica unde muncea, mult mai apro…

4 Oct 23, 2012

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog nu și nu a lui nicolae vaduva
cu 1 oră în urmă
Mihaela Suciu a comentat în legătură cu videoclipul lui Trandafirul
cu 6 ore în urmă
Lui giurgiu maria i-a plăcut discuţia TĂCERI ASASINE(textul a câștigat locul al treilea la Festivalul Internațional ,,Campionatul Mondial de Poezie” secțiunea proză) a lui Giurgiu Silvia
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului giurgiu maria îi place postarea pe blog Teama ciutelor a lui Trandafirul
cu 6 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog nu și nu a utilizatorului nicolae vaduva
cu 6 ore în urmă
Bidulescu Constantin a contribuit cu răspunsuri la discuţia Ingambament a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 7 ore în urmă
ELENA AGIU-NEACSU a adăugat o discuţie la grupul
cu 7 ore în urmă
Bidulescu Constantin a contribuit cu răspunsuri la discuţia Epigrame cu proverbe a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 7 ore în urmă
Lui Valeria Merca i-a plăcut discuţia Epigrame cu proverbe a lui Bidulescu Constantin
cu 7 ore în urmă
Valeria Merca a contribuit cu răspunsuri la discuţia Epigrame cu proverbe a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 7 ore în urmă
Bidulescu Constantin a contribuit cu răspunsuri la discuţia Epigrame cu proverbe a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 7 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a contribuit cu răspunsuri la discuţia Telefonul a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 9 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a contribuit cu răspunsuri la discuţia CONFIDENŢĂ a utilizatorului ELENA AGIU-NEACSU în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 9 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a contribuit cu răspunsuri la discuţia Ingambament a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 9 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a contribuit cu răspunsuri la discuţia Epigrame cu proverbe a utilizatorului Bidulescu Constantin în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 9 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a contribuit cu răspunsuri la discuţia din intelepciunea lui Johnny- umor fara umor a utilizatorului Vasile Grozav în grupul UMOR - EPIGRAME...
cu 10 ore în urmă
Lui Ion Lazăr da Coza i-a plăcut videoclipul lui Trandafirul
cu 10 ore în urmă
giurgiu maria a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog AM FOST ODATĂ CĂLĂTOR PRINTRE STELE a utilizatorului giurgiu maria
cu 11 ore în urmă
Trandafirul a postat un videoclip

SA NU LASI FLORILE SA PLANGA...

Versuri: Ungureanu Gheorghe Muzica: Rusian song Montaj: Sandy_Anda
cu 11 ore în urmă
Trandafirul a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Seara de bal a utilizatorului Trandafirul
cu 11 ore în urmă

frecvență trafic

© 2018   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor