Discuţiile lui Tudor Cicu (266)

Discuţii care au primit răspuns (171) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Nikol MerBreM: te-am suspectat de un nume criptografiat după care te ascunzi și m-am…"

Tudor Cicu a răspuns Iul 24, 2017 lui Atunci, în gara pustie…

11 Iul 25, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Mihaela: Dacă ai fi fost acolo, am fi băut un ceai și am fi căscat gura la vorbele b…"

Tudor Cicu a răspuns Iul 24, 2017 lui Atunci, în gara pustie…

11 Iul 25, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Mihaela: îți citisem schița mult înainte de a pleca la prisaca de la țară. Am vrut s…"

Tudor Cicu a răspuns Iul 24, 2017 lui Apropo...

29 Iul 25, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Nici soldatul, ca și poetul, se pare, nu are viață personală. Sigur are însă un dest…"

Tudor Cicu a răspuns Iul 15, 2017 lui INTRODUCERE - "Un suflet, doua imnuri"

3 Iul 15, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"...și mai se zice că e o legendă că niște gâște au salvat Capitoliul! Dar pe Ileana…"

Tudor Cicu a răspuns Iul 11, 2017 lui Sindrofia „domnişoarelor” (repostat)

8 Iul 11, 2017
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"O poveste de viață și despre viață. (Am locuit , în gazdă, pe lângă faimoasa INTEGRA…"

Tudor Cicu a răspuns Mai 27, 2017 lui Tenebre ale destinului XIX

13 Iun 4, 2017
Răspunsul lui Nikol MerBreM

"Întotdeauna am „vibrat” și tresărit la o anumită predilecție  a scrierii tale cu cer…"

Tudor Cicu a răspuns Mai 15, 2017 lui EVANGHELIA DUPĂ NEA DRAGU

4 Mai 15, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Ion Lazu (conu Ionu) spunea că și atunci când ai doar un singur cititor merită să co…"

Tudor Cicu a răspuns Mai 9, 2017 lui Rătăcirile lui Don Quijote... (13) - final eseu -

3 Mai 9, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

"O poveste de un romantism mai aparte. Incredibilul acestui fir epic ar putea continu…"

Tudor Cicu a răspuns Mai 7, 2017 lui Fata cu un ochi verde şi unul căprui

24 Aug 22, 2019
Răspunsul lui Nikol MerBreM

"... „și peste toate, vocea unei femei.../ aceea să-ți șoptească (tandru dar poruncit…"

Tudor Cicu a răspuns Mai 6, 2017 lui despre foame, despre poeți și despre flori carnivore

14 Mai 6, 2017
Răspunsul lui Tudor Cicu

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Tudor Cicu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog În ploaia de-afară a utilizatorului Tudor Cicu
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și viață fără de moarte... a utilizatorului Ovidiu G
cu 4 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Manipulare a utilizatorului eunescu
cu 4 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Cântec (de Ion Lazăr da Coza) a utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 4 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog COVID 19 a utilizatorului Elena Mititelu
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog COVID 19 a lui Elena Mititelu
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog COVID 19 a utilizatorului Elena Mititelu
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Eu zic să patrulăm! a lui gabriel cristea
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Eu zic să patrulăm! a utilizatorului gabriel cristea
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog În ploaia de-afară a lui Tudor Cicu
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog În ploaia de-afară a utilizatorului Tudor Cicu
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Îndemn către regie a lui eunescu
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Îndemn către regie a utilizatorului eunescu
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog râsu-frigu a lui nicolae vaduva
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog râsu-frigu a utilizatorului nicolae vaduva
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Apocalipsa de mână a lui Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Apocalipsa de mână a utilizatorului Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și viață fără de moarte... a utilizatorului Ovidiu G
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Chris îi place postarea pe blog Și viață fără de moarte... a lui Ovidiu G
cu 5 ore în urmă
Chris a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Manipulare a utilizatorului eunescu
cu 5 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor