Discuţiile lui Tudor Cicu (264)

Discuţii care au primit răspuns (169) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Ce mai pot zice?... Vă îmbrățișez cu sufletul pentru aceste gânduri.  "

Tudor Cicu a răspuns Oct 31, 2019 lui Cântecul amintirilor

7 Ian 13
Răspunsul lui Chris

"Gina: Tot respectul pentru magia poeziei din cele două cărți ale tale, de care m-am…"

Tudor Cicu a răspuns Oct 27, 2019 lui Cântecul amintirilor

7 Ian 13
Răspunsul lui Chris

"Mihaela: Mulțumesc de gând, dar în tot acest timp am scris romanul „Necunoscuta”, ap…"

Tudor Cicu a răspuns Oct 27, 2019 lui Cântecul amintirilor

7 Ian 13
Răspunsul lui Chris

"Un text aflat la graniţa dintre proza psihanalitică şi tărâmul prozopoematic, dar cu…"

Tudor Cicu a răspuns Feb 7, 2019 lui Nu mă mai naște, mamă!

25 Aug 1, 2019
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Ana C Ronescu: Da! E un punct de vedere, numai că la Marin Preda era durerea și pust…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 14, 2019 lui La serbare

7 Feb 3, 2019
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Mihaela: pe perioada de convalescență am avut un vis: țața Amalica mă muștruluia pen…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 14, 2019 lui La serbare

7 Feb 3, 2019

"...intrări, ieșiri dintr-o moarte clinică a unui om care este pe drumul cel mai scur…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 11, 2019 lui Condamnare (fragment)

4 Ian 16, 2019
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"Doamna Sofia: Fericită ori nu prea, dulce ori mai mult amară, povestirea surorii mel…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 11, 2019 lui La serbare

7 Feb 3, 2019

"Mihaela S., Olimpia Sava, Ion Lazăr da Coza: Kalevala povesteşte cum bătrânul Väinäm…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 4, 2019 lui Iubita Omului de Zăpadă

4 Ian 4, 2019
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Doamna Sofia:  Și eu, mai cred, că în astfel de note/însemnări prozo-eseistice, sunt…"

Tudor Cicu a răspuns Ian 4, 2019 lui Toți visăm. Așa începe totul...

5 Ian 23, 2019

Insignă

Se încarcă...

Despre

Ion Lazăr da Coza a creat această reţea Ning.

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Zâmbet a utilizatorului Cincheză Mihail-Rocko
cu 2 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Locuință a lui nicolae vaduva
cu 4 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Pe drumuri răzlețe a lui eunescu
cu 5 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Primăvară non-stop a lui Costel Zăgan
cu 6 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Miros de cozonaci a lui Dolha Paul-Alexandru
cu 7 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Nici imnul nu ne mai deșteaptă a lui Tudor Cicu
cu 8 minute în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 23 minute în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Furnicile, întotdeauna (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 11 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Nici imnul nu ne mai deșteaptă a lui Tudor Cicu
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului bolache alexandru îi place postarea pe blog Nici imnul nu ne mai deșteaptă a lui Tudor Cicu
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Povestea morții a lui Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Povestea morții a utilizatorului Costel Zăgan
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Furnicile, întotdeauna (de Ion Lazăr da Coza) a lui Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 14 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Furnicile, întotdeauna (de Ion Lazăr da Coza) a utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza)
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Primăvara când se-arată a lui Elena Mititelu
cu 14 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Primăvara când se-arată a utilizatorului Elena Mititelu
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Ovidiu G îi place postarea pe blog haiku ( liniștea nopții... ) a lui Ovidiu G
cu 14 ore în urmă
Ovidiu G a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog prunii albi a utilizatorului Ovidiu G
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog prunii albi a lui Ovidiu G
cu 14 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog prunii albi a utilizatorului Ovidiu G
cu 14 ore în urmă

© 2020   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor