Discuţiile lui adelaida mateescu (272)

Discuţii care au primit răspuns (7) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Multumesc pentru felicitari, Vasilisia. Adevarul e ca textele Veronicai imi plac si…"

adelaida mateescu a răspuns Oct 3, 2017 lui "Dai un ban, da' stai în faţă"...la clătite!

13 Oct 3, 2017
Răspunsul lui adelaida mateescu

"Bravo! Felicitari! Abia astept sa termin perioada de recuperare si sa ma intorc cu "…"

adelaida mateescu a răspuns Sep 27, 2017 lui ÎNSEMNE CULTURALE, la sfârșit de drum? NU!

57 Sep 27, 2017
Răspunsul lui Sofia Sincă

"Te inteleg. Nici eu nu am gauri in urechi. Intai i-a fost mila mamei, apoi frica mie…"

adelaida mateescu a răspuns Oct 12, 2016 lui Dilema cosmetică

14 Oct 19, 2016
Răspunsul lui Veronica Pavel Lerner

"Dragi Ion si Vasilisia, dragi prieteni, desi prea putin poeta, uneori epigramista, m…"

adelaida mateescu a răspuns Sep 12, 2016 lui ÎNSEMNE CULTURALE, la sfârșit de drum? NU!

57 Sep 27, 2017
Răspunsul lui Sofia Sincă

"".. Spusele mele erau consemnate la Securitate, au avut ei grijă să mi le facă… arhi…"

adelaida mateescu a răspuns Mai 27, 2014 lui Cugetări, Petre Țuțea

5 Iun 5, 2014
Răspunsul lui iris marinov

"  "Dar nu-mi amintesc ce-a fost mai întâi... Tu sau Visul? Poate te-am inventat pri…"

adelaida mateescu a răspuns Ian 27, 2014 lui Un vis ţie, un sărut mie

10 Ian 27, 2014
Răspunsul lui Iolanda

"Intoarcerea in copilarie - balsam pentru tristetile varstei. Felicitari! A fost o pl…"

adelaida mateescu a răspuns Nov 17, 2013 lui Grădina fermecată

9 Nov 17, 2013
Răspunsul lui adelaida mateescu

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

DONAȚII

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII

la: RO82RZBR0000060016707555

titular cont: Lazăr Vasilisia (Raiffeisen Bank)

Donatori (nume sau pseudonim),

începând cu sept. 2019:

Mica - 260 lei

Valeria Merca - 250 lei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Orar de fată mare a lui Costel Zăgan
cu 50 minute în urmă
Lui Mihaela Chitic i-a plăcut discuţia Labirintul verde - III - a lui Emil Dumitru
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog Efect Bacovia a lui Costel Zăgan
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog Și-i toamnă... a lui Blăjan Ovidiu
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Niște cizme a lui Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Gabriel Cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Am zburat a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Gabriel Cristea îi place postarea pe blog Efect Bacovia a lui Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Am zburat a lui Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Am zburat a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Mă întreb... a lui Lidia Pervu
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mă întreb... a utilizatorului Lidia Pervu
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Doină neaoșă a lui Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Doină neaoșă a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Am zburat a lui Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Doină neaoșă a lui Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Orar de fată mare a lui Costel Zăgan
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Orar de fată mare a utilizatorului Costel Zăgan
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Și-i toamnă... a lui Blăjan Ovidiu
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și-i toamnă... a utilizatorului Blăjan Ovidiu
cu 8 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor