Discuţiile lui Sofia Sincă (2,441)

Discuţii care au primit răspuns (1814) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Nu ne putem împotrivi avansării tehnologiilor moderne. Unde să-și petreacă copiii va…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 29 lui o criză de identitate

2 Dec 7
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Și mie mi-a venit mintea cea din urmă și am hotărât să cred că Mihaela a spart niște…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 28 lui De gustibus...

11 Dec 4
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Încă o dată, acest interviu îmi servește latura naturală și onestă a caracterului tă…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 28 lui În dialog cu ... inima (interviuri cu scriitori români contemporani) autor Gheorghe Stroia

2 Nov 28
Răspunsul lui Sofia Sincă

"Secvențe din copilărie, povestite haotic: când din perioada preșcolară sau gimnaziu,…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 28 lui Copilărie fericită partea a doua

10 Dec 7
Răspunsul lui Georgeta Nedelcu

"Pfiuuuu! M-ai făcut praf! Din lectura comico-dramatică pe care o așteptam de fapt, d…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 27 lui De gustibus...

11 Dec 4
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Adevărat fericită. Atât de fericită, încât nu există intrigă în această lectură, nu…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 25 lui Copilărie fericită prima parte

6 Dec 7
Răspunsul lui Georgeta Nedelcu

"Mă bucur că ai putut încheia cu un catren patriotic, cu mândria de român. Așa se înt…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 18 lui Scrisori din străinătate (VI) - ultima.

4 Nov 20
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Da! Cât de ușor este să spui, îmi pare rău, iartă-mă! Dar cât de greu o spunem... Or…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 7 lui Surâsul de pe chipul iertării

4 Nov 12
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Frumos și apetisant povestești, scriitorule! Viena - lumea culturii, a civilizației,…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 7 lui Scrisori din străinătate (IV)

4 Nov 9
Răspunsul lui Tudor Cicu

"Note de călătorie atractiv narate, cu luxuri de amănunte și cu romantism. Se cunoașt…"

Sofia Sincă a răspuns Nov 4 lui Scrisori din străinătate (III)

2 Nov 4
Răspunsul lui Sofia Sincă

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog dans (repostat) a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 29 minute în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cineva a utilizatorului paparuz adrian
cu 43 minute în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog poeții a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Colindul poetului a utilizatorului Costel Zăgan
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Prin ograda troienită a utilizatorului C.Titi Nechita
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nu a utilizatorului Lenuş Lungu
cu 1 oră în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dezleagă Doamne caii a utilizatorului Alex Anghel
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog în somnul curajului a utilizatorului gina zaharia
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog De gustibus a utilizatorului Ionel Mony Constantin
cu 2 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Trăiesc a utilizatorului Lenuş Lungu
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog dans (repostat) a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Darie Giurgiu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog poeții a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cineva a utilizatorului paparuz adrian
cu 2 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog poeții a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Homless a lui Ionel Mony Constantin
cu 3 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Colindul poetului a utilizatorului Costel Zăgan
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog De gustibus a lui Ionel Mony Constantin
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog iarna pe la prânz a lui gina zaharia
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog origini a lui Ana C. Ronescu
cu 4 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Un strop de tinerețe a utilizatorului Valeria Merca
cu 6 ore în urmă

© 2018   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor