Discuţiile lui Sofia Sincă (2,466)

Discuţii care au primit răspuns (1838) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Ai adunat aici tot amarul lumii... O situație cu care ne întâlnim zilnici, din păcat…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 26 lui Pâinea noastră cea de toate zilele (Premiul I la Concursul „Labirinturi”, ediţia a V-a, noiembrie 2018)

7 Mar 25
Răspunsul lui Nikol MerBreM

"Tema singurătății privită cu gust amar, dar scrisă atât de plastic, încât devine un…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 26 lui Singurătate în doi pași

8 Feb 27
Răspunsul lui gina zaharia

"Natura dezlănțuită într-un uragan. Textul descrie cu generozitate muntele cu atribut…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 23 lui La răscruce de timp

4 Feb 26
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"O bijuterie... ai făcut o bijuterie aproape din nimic. Din ce în ce mai bine, la pro…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 18 lui O vacanță în... război

5 Mai 18
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Așa este, cum spune Mihaela: nu există în biblie, crede și nu cerceta. E o vorbă...…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 14 lui Condamnare (fragment)

6 Feb 20

"Cred că ne aflăm aproape de finalul romanului. Amneris conștientizează pentru ce a f…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 13 lui Condamnare (fragment)

6 Feb 20

"Ai dreptate, Mihaela, nu ai spus clar că este fostul soț. Însă eu așa am dedus, am i…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 9 lui Nu mă mai naște, mamă!

20 Iun 11
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Of! Of! Of! Degradarea umană... Cât de rău își fac oamenii între ei. Este vorba desp…"

Sofia Sincă a răspuns Feb 8 lui Nu mă mai naște, mamă!

20 Iun 11
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Impresionant fondul, bine atinsă fiecare simțire. A descrie o moarte clinică și reve…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 11 lui Condamnare (fragment)

4 Ian 16

"În primul rând, dă-mi voie să-ți spun că m-am prăpădit de râs ca și acei oameni din…"

Sofia Sincă a răspuns Ian 11 lui La serbare

7 Feb 3
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

Activitatea Recentă

Costel Zăgan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Antijurnalul meu a utilizatorului Costel Zăgan
cu 45 minute în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog pe când toamna nu murise a lui Darie Giurgiu
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Geneză a lui Iancu Tudor
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Antijurnalul meu a lui Costel Zăgan
cu 3 ore în urmă
Postare de log efectuată de Djamal mahmoud
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Explicaţie a lui Florica Munteanu-Cuc
cu 5 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cu sufletul în palme a utilizatorului Dolha Paul-Alexandru
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog cu sufletul în palme a lui Dolha Paul-Alexandru
cu 7 ore în urmă
Postare de log efectuată de Dolha Paul-Alexandru
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog teatrul a utilizatorului Darie Giurgiu
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Exod a utilizatorului Iancu Tudor
cu 8 ore în urmă
Bidulescu Constantin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Bidulescu Constantin îi place postarea pe blog Aripi 'vă crească pân' la cer! a lui Gabriel Cristea
cu 8 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Antijurnalul meu a utilizatorului Costel Zăgan
cu 8 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog sura 5 a lui Djamal mahmoud
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Sculptez stări a lui Cristian Je
cu 15 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog sura3 a utilizatorului Djamal mahmoud
cu 16 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Ultima citație a utilizatorului Costel Zăgan
cu 16 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Pe scara lumilor ascunse a utilizatorului Cristian Je
cu 16 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor