Discuţiile lui Sofia Sincă (2,482)

Discuţii care au primit răspuns (1854) Răspunsuri Activitatea Recentă

"Un început de roman în forță, promițător. Sunt obișnuită cu luxul de amănunte oferit…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 26 lui Labirintul verde - I -

6 Aug 30
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Maria - simbolul neadaptabil al transformărilor politice și sociale. La fiecare schi…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 25 lui Maria Nebuna

6 Aug 26
Răspunsul lui Agafia Drăgan

"Ca și în poezie și aici în proză tema este viața pe ultimul curs, purgatoriu, moarte…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 6 lui Vinovată de nicio vină

9 Aug 23
Răspunsul lui Agafia Drăgan

"Amintiri... amintiri. O copilărie și adolescență normală, frumoasă. Deși în vremea c…"

Sofia Sincă a răspuns Aug 6 lui Asociaţia secretă „Broscoiul”

5 Aug 24
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

"Așa se întâmplă și la pește: pește trunchi și pește medalion. Dacă dorești să-ți tai…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 17 lui Rotisor

17 Sep 2
Răspunsul lui Mihaela Suciu

"Impresionant! Impresionant, frumos și educativ. Mi-a plăcut mult bucata de proză! So…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 2 lui Idolul şi... Ionel Anapoda

4 Aug 3
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"Amintiri, amintiri... Adolescența cea mai frumoasă perioadă din viața unui om, indif…"

Sofia Sincă a răspuns Iul 2 lui Cu mâinile tăiate

2 Aug 4
Răspunsul lui Vasilisia Lazăr (da Coza)

"Parcă e o peliculă dintr-un film rusesc. Dacă și dacă citesc tinerii de azi, nu vor…"

Sofia Sincă a răspuns Iun 23 lui Să ajutăm poporul frate coreean

3 Iun 25
Răspunsul lui Darie Giurgiu

"Ptiuu! Ai născocit aici toate blestemele pe care le poate aduce o iubire interzisă..…"

Sofia Sincă a răspuns Iun 12 lui Cavalerul Luminii

4 Iun 12
Răspunsul lui Giurgiu Silvia

"Foarte frumoasă și interesantă, proză scurtă. Să intri în pielea unui cal, să-l pers…"

Sofia Sincă a răspuns Iun 12 lui De la circ, nu în vacanță, ci la... olimpiadă

8 Aug 16
Răspunsul lui Pop Dorina

Insignă

Se încarcă...

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

DONAȚII

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII

la: RO82RZBR0000060016707555

titular cont: Lazăr Vasilisia (Raiffeisen Bank)

Donatori (nume sau pseudonim),

începând cu sept. 2019:

Mica - 260 lei

Valeria Merca - 250 lei

Activitatea Recentă

Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Orar de fată mare a lui Costel Zăgan
cu 14 minute în urmă
Lui Mihaela Chitic i-a plăcut discuţia Labirintul verde - III - a lui Emil Dumitru
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog Efect Bacovia a lui Costel Zăgan
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Laura H. îi place postarea pe blog Și-i toamnă... a lui Blăjan Ovidiu
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Vasile Burduşa îi place postarea pe blog Niște cizme a lui Costel Zăgan
cu 6 ore în urmă
Gabriel Cristea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Am zburat a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Gabriel Cristea îi place postarea pe blog Efect Bacovia a lui Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Am zburat a lui Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Am zburat a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Mă întreb... a lui Lidia Pervu
cu 7 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mă întreb... a utilizatorului Lidia Pervu
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Doină neaoșă a lui Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Doină neaoșă a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Am zburat a lui Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Denisa Curea Popa îi place postarea pe blog Doină neaoșă a lui Gabriel Cristea
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Orar de fată mare a lui Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Orar de fată mare a utilizatorului Costel Zăgan
cu 7 ore în urmă
Utilizatorului Valeria Merca îi place postarea pe blog Și-i toamnă... a lui Blăjan Ovidiu
cu 8 ore în urmă
Valeria Merca a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și-i toamnă... a utilizatorului Blăjan Ovidiu
cu 8 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor