Discuţiile lui violetta petre (79)

Discuţii începute (6) Răspunsuri Activitatea Recentă

Aripa îngerilor- proză scurtă

-Uite, cum îşi vorbesc munţii şi cum se îmbrăţişează! Se iubesc mai mult decât oamenii! Vezi, David? Ştii că eu le simt bătăile inimii? Îmi…

Început de violetta petre

6 Sep 22, 2012
Răspunsul lui Ion Lazăr da Coza

Minuni

Plecasem pe jos, când începuse a miji de ziuă; satul nu se trezise, nici cocoşii nu mai cântau. Se puturoşiseră şi ei de când cu capitalism…

8 Sep 22, 2012
Răspunsul lui violetta petre

Dă-mi, Doamne, un petec de cer!

Se trezise într-o nelinişte apăsăstoare ce-i răscolea din ce în ce mai dureros, pacea din somnul nopţii, singurul moment în care uita tot…

13 Aug 26, 2012
Răspunsul lui violetta petre

Lacrima de sub zăpezi

Paşii se răreau din ce în ce mai mult şi o dorinţă de abandonare în zăpada pufoasă şi alba ca un aşternut puse stăpânire pe întrega ei fiin…

9 Sep 22, 2012

De ce nu înverzeşte omul, ca pomul?

Mă uitam la ea din profil; cu greu îmi opream lacrima. Mama îmbătrânise, intrase la apă, săraca, cum îi plăcea ei să zică, da' tot şugubeaţ…

15 Sep 22, 2012

Ninge în luna mai

Fugise în zori de-acasă.Se trezise din cauza unui tunet care-i despicase creierul în bucăţele mici ce se împrăştiaseră pe covoraşul sângeri…

17 Sep 22, 2012

Insignă

Se încarcă...

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite mâine

link-uri utile

REGULAMENT site

http://DIACRITICE.opa.ro/

descarcă AUTO CORECT!

http://DEXonline.ro/

Dicționar de SINONIME

Dicționar de RIME

Haiku, Tanka, Senryu...

Vă invităm să citiți și:

La ceas aniversar

Figuri de stil

Folosirea virgulei

DONAȚII

Pentru cei care doresc să susțină acest site, DONAȚII

la: RO82RZBR0000060016707555

titular cont: Lazăr Vasilisia (Raiffeisen Bank)

Donatori (nume sau pseudonim),

începând cu sept. 2019:

Mica - 260 lei

Valeria Merca - 250 lei

Activitatea Recentă

Costel Zăgan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Țipătul nopții a utilizatorului Costel Zăgan
cu 56 minute în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Țipătul nopții a utilizatorului Costel Zăgan
cu 3 ore în urmă
Sofia Sincă a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Parte din tine a utilizatorului Lidia Pervu
cu 3 ore în urmă
Sofia Sincă a contribuit cu răspunsuri la discuţia Labirintul verde - V - a utilizatorului Emil Dumitru
cu 3 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Și eu vreau să fiu elegant(ă) toată viața a lui Costel Zăgan
cu 4 ore în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă
Costel Zăgan a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și eu vreau să fiu elegant(ă) toată viața a utilizatorului Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Chitic îi place postarea pe blog Nebunul ce-și poartă frunzișul în traistă a lui Gabriel Cristea
cu 12 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Îngălbenită-i frunza… a utilizatorului Valeria Merca
cu 12 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog caisata a utilizatorului nicolae vaduva
cu 12 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lupta cu îngerul a utilizatorului Alex Anghel
cu 12 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nebunul ce-și poartă frunzișul în traistă a utilizatorului Gabriel Cristea
cu 12 ore în urmă
Utilizatorului Vasilisia Lazăr (da Coza) îi place postarea pe blog Nebunul ce-și poartă frunzișul în traistă a lui Gabriel Cristea
cu 12 ore în urmă
Vasilisia Lazăr (da Coza) a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog sura pietrei a utilizatorului Djamal mahmoud
cu 13 ore în urmă
Mihaela Suciu a contribuit cu răspunsuri la discuţia Labirintul verde - V - a utilizatorului Emil Dumitru
cu 13 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Și eu vreau să fiu elegant(ă) toată viața a utilizatorului Costel Zăgan
cu 13 ore în urmă
Ion Lazăr da Coza a lăsat un comentariu pentru LUMINITA SCOTNOTIS
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Lidia Pervu îi place postarea pe blog Adulmec ca un faun natura răscolită a lui Gabriel Cristea
cu 13 ore în urmă
Utilizatorului Lidia Pervu îi place postarea pe blog Frisoane de toamnă a lui Mirela Ciupercă
cu 14 ore în urmă
Utilizatorului Lidia Pervu îi place postarea pe blog Îngălbenită-i frunza… a lui Valeria Merca
cu 14 ore în urmă

© 2019   Created by Ion Lazăr da Coza.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor